Podwójne kamery – ranking wideorejestratorów z kamerą cofania

dobra perspektywa na wakacyjną podróż

Dwie kamery mogą więcej niż jedna. Ta prosta prawda sprawia, że kamery samochodowe z dodatkową kamerą cofania cieszą się coraz większą popularnością. Przednia kamera, choćby z najszerszym kątem patrzenia, nie zarejestruje tego, co dzieje się za samochodem. A kolizje, zwłaszcza w mieście, często dotyczą właśnie uderzeń w tył auta. Druga kamera to również pomocne narzędzie podczas parkowania – wystarczy podłączyć ją do świateł cofania i po wrzuceniu wstecznego, na ekranie pojawi Ci się podgląd ułatwiający zamierzony manewr.

 


W tym artykule omówimy:

 

Jaki wideorejestrator warto kupić i dlaczego dwa obiektywy są lepsze niż jeden? Zapraszamy na ranking podwójnych kamer samochodowych.

Akcja promocyjna

Xblitz S10 DUO – zobacz więcej nawet w nocy

Wideorejestrator z dwoma kamerami to jeszcze większe zabezpieczenie i komfort jazdy. W modelu Xblitz S10 DUO obie kamery nagrywają w jakości Full HD i wyposażone są w szerokokątne obiektywy – 150 i 120 stopni widzenia. Co więcej, ta dodatkowa kamerka z tyłu może pełnić funkcję kamery cofania, a podgląd na żywo sprawdzi się na przykład podczas parkowania czy też wyjazdu tyłem przy słabej widoczności. Jeśli podepniesz tylną kamerę do świateł cofania, to podgląd na ekranie pojawi się automatycznie wraz z wrzuceniem wstecznego biegu.

Już dziś możesz kupić Xblitz S10 DUO z rabatem 20%! Tylko teraz w Media Markt z kodem media10duo kamera kosztuje tylko 292,03 zł!!!

Tylna kamerka, choć jest bardzo mała, pełni ważną funkcję – nagrywa to, co dzieje się za Tobą i pomaga podczas parkowania. Warto ją zamontować na tylnej szybie, choć rekomendowanym przez kierowców miejscem jest klapa bagażnika lub okolice tablic rejestracyjnych. Kamera jest wodoszczelna, niestraszne są jej więc zmieniające warunki atmosferyczne.

Przednia kamera Xblitz S10 DUO wyposażona jest w duży wyświetlacz 2,4 cala, który zajmuje niemal cały tylny panel kamery. Umożliwia on podgląd nagrań lub podgląd obrazu z tylnej kamery – na przykład podczas parkowania.

Kamera montowana jest do szyby za pomocą magnetycznego uchwytu. Aktywny uchwyt z wejściem zasilania jest wyposażony z przegub kulowy, więc możesz precyzyjnie ustawić ułożenie obiektywu kamery tak, by odpowiadało Twoim preferencjom.

Kamera cofania xblitz S10 duo z dwoma kamerami

A co podwójna kamera Xblitz S10 DUO kryje w środku? 

☑ tryb nagrywania w pętli i G-sensor

Pętla to coś, co kierowcy bardzo lubią w kamerach samochodowych. Sprzęt włącza się po uruchomieniu silnika i pozwala nie martwić się tym, że na karcie braknie miejsca na kluczowe nagrania. Funkcja ta polega na nadpisywaniu najstarszych nagrań nowszymi filmami. Oczywiście w każdym momencie możesz zgrać i archiwizować filmy na dysk komputera.

G-sensor natomiast pozwala automatycznie zabezpieczyć nagranie z wypadku czy kolizji. To zaawansowany czujnik przeciążeniowy, który rejestrując nagłe hamowanie lub zderzenie, automatycznie zapisuje film w specjalnym folderze, który nie ulega nadpisowi pętlą.

☑ sensor Sony StarVis

Sony StarVision to czuła matryca, która gwarantuje niezwykle czytelne i pełne detali nagrania nawet po zmroku i w nocy. Reaguje dynamicznie na zmieniające się warunki i dostosowuje do nich ilość światła koniecznego, by nagranie było wyraziste.

Podwójna kamera Xblitz s10 duo

☑ tryb parkingowy i detektor ruchu

To, że parkowanie z podwójną kamera Xblitz S10 DUO jest łatwiejsze, to już wiesz. Kamera została dodatkowo wyposażona w tryb parkingowy i detektor ruchu, które włączą kamerę i rozpoczną nagrywanie filmu nawet wtedy, gdy nie ma Cię w aucie, a tryby wykryją ruch lub uderzenie. Dzięki temu będziesz miał niezbity dowód podczas udowadniania winy.

☑ 6 szklanych soczewek

Przednia kamera samochodowa Xblitz S10 Duo jest wyposażona w 6 wysokiej jakości soczewek wykonanych ze szkła. Dzięki temu rozwiązaniu obraz odbierany przez sensor urządzenia jest jasny, przejrzysty i bardzo dokładny, co przekłada się na jakość zapisanych nagrań.

☑ funkcja wykonywania zdjęć

Kamera samochodowa Xblitz S10 DUO ma także możliwość robienia zdjęć. To przydatna opcja zwłaszcza podczas dokumentowania kolizji czy innego wydarzenia drogowego. Szklane soczewki są sprzymierzeńcem wyraźnych zdjęć dokumentacyjnych.

Podwójna kamera xblitz s5 duo

Xblitz S5 DUO – lepsze rozeznanie na drodze

Wideorejestrator z kamerą cofania Xblitz S5 DUO jest profesjonalnym wideorejestratorem z kamerą cofania, który uchwyci każdy szczegół na drodze, zarówno przed jak i za twoim samochodem. Pozwoli Ci określić tożsamość sprawcy i zapewni materiał dowodowy dla Policji lub ubezpieczalni.

Wideorejestrator z kamerą cofania Xblitz S5 DUO

Przednia kamera S5 Duo zapewnia jakość Full HD, czyli 1920×1080 pikseli, co pozwala na uchwycenie wielu szczegółów – w tym numerów rejestracyjnych aut na drodze. “Duo” oznacza podwójny, dlatego też kamera samochodowa Xblitz S5 Duo posiada w zestawie drugą kamerę. Jest to kamera wsteczna, którą można zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu (jest wodoodporna). Służy ona jako kamera cofania — gdy wrzucisz bieg wsteczny, obraz z niej automatycznie zostanie wyświetlony na ekranie wideorejestratora.

Xblitz S5 DUO nagrywa oczywiście w pętli. Nośnikiem danych Xblitz S5 Duo są karty pamięci microSD. Dzięki funkcji Loop-Recording nie musisz martwić się o brak miejsca i ciągłe usuwanie archiwalnych plików. Rejestrator nagrywa w trybie ciągłym, a gdy zabraknie miejsca, nowe pliki nadpisują się najstarsze nagrania.

Byś mógł mieć spokojna głowę kamera S5 DUO wyposażona została w czuły G-sensor. Dzięki temu masz pewność, że w razie wypadku masz niezbity dowód na to, co się stało. Sensor ten zabezpieczy plik, gdy wyczuje nagłą zmianę zachowania pojazdu – głębokie hamowanie czy stłuczkę. Kamera automatycznie zabezpieczy przed skasowaniem pliki wideo z najbliższego przedziału czasowego. W G-sensor wyposażone są wszystkie kamery Xblitz.

Tryb parkingowy i detekcja ruchu. Kamera samochodowa Xblitz S5 Duo dba o bezpieczeństwo twojego pojazdu, nawet gdy zostawisz go zaparkowanego. Dzięki trybowi parkingowemu urządzenie zacznie nagrywać, gdy wyczuje nagłe wstrząsy wywołane, na przykład, stłuczką parkingową.

Wideorejestrator Xblitz S5 Duo sprawdzi się idealnie zarówno na miejskich ulicach jak i w trakcie długiego, wakacyjnego wypadu z dala od cywilizacji.

Dodatkowa lektura:

 

Kamery – lusterko, wideorejestrator i kamera cofania w jednym

Xblitz Park View Ultra 

Kamera samochodowa w lusterku xblitz park view ultra

Seria Park View Ultra to osobny gatunek wideorejestratorów. Wielu kierowców podchodzi do nich z rezerwą, ale po przetestowaniu nie wracają już do innych modeli kamer samochodowych.

Połączenie funkcji klasycznego lusterka wstecznego, kamery samochodowej i kamery cofania to coś, co kierowcy doceniają coraz bardziej.

Xblitz Park View Ultra w obu kamerach – i przedniej i tylnej – nagrywa w wysokiej rozdzielczości Full HD i HD. Przednia kamera znajduje się w obudowie lusterka, które montuje się w samochodzie na lusterku fabrycznym. Służą do tego dedykowane plastikowe i gumowe zaczepy.

Tylna kamera to niewielki prostopadłościan, który możesz zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Kierowcy polegają montaż w okolicach tylnych tablic rejestracyjnych. Tylna kamera automatycznie staje się kamera cofania w momencie wrzucenia biegu wstecznego (jeśli podepniesz przewód do świateł) lub możesz wywołać ten tryb manualnie przy użyciu przycisków funkcyjnych.

Park view ultra kamera w lusterku

Duży i czytelny wyświetlacz 5 cali umożliwia podgląd w czasie rzeczywistym. Ekran LCD zatopiony jest w szklanej tafli lusterka. Na tym ekranie pojawia się zarówno obraz z przedniej kamery, jak i z kamery cofania. Podział pól wyświetlania możesz ustawić w opcjach kamery. Technologia IPS zapewnia zaś czytelność i brak przekłamań przy patrzeniu pod kątem.

Kamera Xblitz Park View Ultra nagrywa oczywiście w pętli, więc nie musisz pamiętać o usuwaniu starszych nagrań – nowsze po prostu nadpiszą się na najstarszych filmach. G-sensor zabezpieczy pliki najważniejsze, które nagrają się po wykryciu stłuczki czy nagłego hamowania. G-sensor w Xblitz Park View Ultra nie ma regulowanej czułości.

Podwójna kamera Park View Ultra może być przechowywana we wnętrzach o temperaturze sięgającej od -30 do 70 stopni Celsjusza. Możesz zostawić swoje auto na parkingu, zarówno zimą jak i latem, i nie przejmować się, że urządzeniu coś się stanie z powodu nagrzania słońcem czy wychłodzenia. Kamera działa w zakresie temperatury od -10 do 50 stopni Celsjusza, więc nawet w srogie zimy i letnie upały możesz nagrywać zdarzenia na drodze.

Promocja

Czytaj więcej:

 

Xblitz Park View 2

Xblitz Park View 2 to prawdziwe 3 w 1 dla tych, którzy lubią mieć więcej. Zestaw jest wyposażony w lusterko z wbudowanym rejestratorem i osobną kamerą wsteczną. Xblitz Park View 2 przez to charakteryzuje się możliwością równoczesnego nagrywania z przodu i z tyłu samochodu. Ponadto rozdzielczość 1920×1080 sprawi, że, obraz jest wyraźny i pełen szczegółów.

W podwójnej kamerze Xblitz Park View 2 lusterko pokryte jest antyrefleksem, więc jego odcień jest lekko niebieskawy względem szkła w lusterkach fabrycznych. W lusterko wbudowana jest kamera przednia, a kamera cofania jest osobnym elementem, który możesz zamontować wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu.

Kamera w lusterku z dotykowym ekranem xblitz park view 2

Dotykowy ekran ma aż 7 cali i służy do wyświetlania nagrań z przedniej kamery oraz obrazu generowanego przez kamerę cofania. Układ wyświetlania możesz ustawić.

Jak we wszystkich kamerach Xblitz Twoje filmy nagrywane są w pętli, długość pojedynczych plików możesz ustawić wg własnych potrzeb i preferencji, a za zabezpieczanie kluczowych nagrań podczas kolizji odpowiada czuły G-sensor. To czujnik przeciążeniowy, który wyczuwa nagłe zmiany – hamowanie i stłuczki – i zabezpiecza te nagrania przed napisaniem w pętli.

Xblitz Park View 2 ma również detekcję ruchu i automatyczny tryb parkingowy, ale by nagrywał filmy podczas postoju, musi być podłączony na stałe do zasilania. Detekcja ruchu pozwala zarejestrować np. kto zbliżał się do samochodu podczas Twojej nieobecności lub sprawdzisz kto spowodował ewentualną szkodę parkingową.

W dniach 12-30 kwietnia w Media Markt czeka na Ciebie promocja. Kamera Xblitz Park View 2 kosztuje aż o 100 zł mniej z kodem mediapark2!

Bez względu na to, którą podwójną kamerę samochodową wybierzesz, miej pewność, że kamery Xblitz to wysoka jakość i Twoje bezpieczeństwo.

 

Dodatkowa lektura:

 

Xblitz