Alkomaty

W ofercie marki Xblitz znajdziesz zarówno półprzewodnikowe, jak i elektrochemiczne modele alkomatów — wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom różnych użytkowników.

Alkomat Xblitz Ether
Xblitz Ether 349.00
Alkomat Xblitz Alcontrol Hero
Xblitz Alcontrol Hero 279.00
Xblitz alkomat spirit
XBLITZ SPIRIT 129.00
Alkomat Xblitz Unlimited
Xblitz Unlimited 119.00

FAQ

Najczęstsze pytania

Marka Xblitz oferuje dwa podstawowe typy alkomatów: półprzewodnikowe oraz elektrochemiczne. Te pierwsze (jak np. model Unlimited lub Spirit) zachęcają świetnym stosunkiem jakości do ceny. Za niewiele ponad 100 zł możesz mieć tani i sprawdzony alkomat. Z kolei modele elektrochemiczne (np. Hero lub Alcontrol Ultra) cechują się większą precyzją — posiadają znacznie bardziej zaawansowane sensory, co przekłada się również na cenę produktu.

Jeśli zależy Ci budżetowym alkomacie, warto postawić na model półprzewodnikowy, taki jak chociażby Xblitz Spirit, czy Unlimited. Doskonale sprawdzi się do testowania poziomu alkoholu raz na jakiś czas. Jeśli natomiast planujesz regularnie kontrolować poziom alkoholu w wydychanym powietrzu lub prowadzisz przedsiębiorstwo zatrudniające kierowców, warto postawić na alkomat elektrochemiczny (np. Xblitz Ether).

Alkomat zasilany jest bateriami alkalicznymi — zazwyczaj klasycznymi paluszkami, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób wymienisz stare baterie na nowe.

Alkomaty Xblitz cechują się dużą precyzją. Jeśli tylko regularnie kalibrujesz urządzenie i stosujesz się do zasad pomiaru — nie dokonujesz badania tuż po spożyciu alkoholu, możesz mieć pewność co do dokładności pomiaru.