Kamery samochodowe

Xblitz – najlepsze wideorejestratory w doskonałych cenach. Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie na drodze, kamera samochodowa Xblitz stanie się Twoim nieodłącznym towarzyszem. Kamery montowane w lusterkach, modele ze wbudowaną kamerą cofania, wideorejestratory Dual.

Kamera samochodowa to małych rozmiarów wideorejestrator jazdy przeznaczony do monitorowania sytuacji na drodze w czasie prowadzenia auta. Jeżeli czujesz, że klasyczne sklepy z elektroniką nie spełniają Twoich wysokich oczekiwań, zakupy w Xblitz pomogą Ci w pozbyciu się tego uczucia. Jako niekwestionowany lider w swojej dziedzinie oferujemy pełną gamę produktów dedykowanych dla kierowców tirów, ciężarówek i busów. Nie brak tu także przemyślanych rozwiązań skierowanych w stronę miłośników jednośladów – hulajnóg, rowerów i motocykli.  Dla wymagających użytkowników, którzy ponad wszystko stawiają niezawodność, przygotowaliśmy szereg wideorejestratorów klasy premium, które doskonale radzą sobie w trudnych warunkach podczas długich tras. Wśród bestsellerów Xblitz znajdują się lusterka samochodowe i wideorejestratory z kamerą cofania. Z łatwością wykonaj nawet najtrudniejsze manewry i wzbogać swoje auto o nowe, przydatne funkcje.

Kamera do samochodu – jak wybrać? Zaufaj marce Xblitz!

Najważniejszą sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając rejestrator jazdy (kamera samochodowa występuje pod wieloma różnymi nazwami) to jego rozdzielczość i kąt widzenia. Dzięki wysokiej rozdzielczości łatwiej nam będzie zauważyć szczegóły takie jak numery tablic rejestracyjnych. Obecnie kupowanie kamer samochodowych o rozdzielczości niższej niż FULL HD nie ma większego sensu. Najlepszym wyborem są kamery samochodowe umożliwiające nagrywanie w standardzie 1080p. Zapewniają one świetną jakość nagrań przy zachowaniu racjonalnej wielkości pliku. Ma to szczególne znaczenie przy stosowaniu kart microSD o pojemności mniejszej niż 32GB, które są powszechnie dostępne.

Jeżeli chodzi o kąt widzenia kamery do samochodu, to istnieje zasada mówiąca, że im większy, tym lepiej. Kąt widzenia odpowiada bowiem za to, jaki wycinek drogi będziemy rejestrować naszą kamerą. Jest to ważne, kiedy interesujące nas zdarzenie drogowe ma miejsce na przeciwnym pasie ruchu lub na poboczu drogi. Rozsądny kąt widzenia rejestratora to około 140 stopni, jednak najlepsze kamery samochodowe posiadać mogą kąt sięgający nawet 170 stopni, co jest wynikiem podobnym do tego, który oferuje nam nasze własne oko.

Ciekawym wyborem są też kamery samochodowe jazdy posiadające funkcję kamery cofania. Kamera cofania, zwana też kamerą wsteczną, pozwala nagrywać nie tylko to, co dzieje się przed samochodem, ale też to, co jest za nim. Ma to szczególne znaczenie w przypadku gdy inny uczestnik ruchu uderzy w tył twojego pojazdu. Kamera cofania, jak sama nazwa wskazuje, przydaje się w czasie cofania lub parkowania. Kamery samochodowe to sprzymierzeniec każdego ostrożnego kierowcy. Warto zwrócić uwagę na rozdzielczość kamery wstecznej. Zwróć jednak uwagę na to, że tylna kamera nie musi zapewniać tak dokładnej rozdzielczości, jak kamera przednia.

Aby mieć pewność, że kamera samochodowa Cię nie zawiedzie, musisz kupić sprzęt dobrej jakości. Problem polega na tym, jak odróżnić urządzenie porządne od tego gorszej jakości? Dla laika najlepszym wyznacznikiem jest cena. Logicznym wydaje się, że rejestrator droższy będzie z założenia lepszy. Niestety ta droga rozumowania nie zawsze okazuje się prawdziwa, gdyż można kupić produkt drogi a jednak kiepskiej jakości.

Skoro nie ceną to, czym się kierować? Dobrym wyborem jest zwrócenie uwagi na parametry. Te od razu pozwalają poznać, z jakim urządzeniem mamy do czynienia. Niestety tutaj także pojawia się haczyk. Nie rzadko parametry kamer samochodowych są „naciągane” a obraz nagrany w podobno tej samej rozdzielczości mocno się od siebie różni pomiędzy różnymi modelami. Pewniejsze wydaje się zwrócenie uwagi na chipset (procesor), optykę czy matrycę zastosowaną w kamerze. Poprawna analiza tych parametrów niestety wymaga specjalistycznej wiedzy, w końcu nie każdy wie, co to są superkondensatory w kamerze samochodowej Xblitz Trust i czym różnią sie od kamer z wbudowaną baterią.

Dobrym posunięciem jest zwrócenie uwagi na producenta sprzętu. Xblitz to polska marka o znanej jakości. Wybierając kamerę samochodową Xblitz, masz pewność wyboru możliwie najlepszej jakości w przedziale cenowym. Jakość nagrania rejestratorów samochodowych Xblitz można sprawdzić na oficjalnym kanale marki na YT. Możesz też zapoznać się z szeregiem dostępnych w intrenecie testów kamer samochodowych marki Xblitz.

Dla tych najbardziej wymagających użytkowników Xblitz przygotował serie profesjonalnych rejestratorów drogowych PREMIUM – sprawdź sam.

Dodatkowe ważne funkcje kamer samochodowych

Najnowsze i najlepsze kamery samochodowe, poza tym, że rejestrują obraz, są wyposażone w szereg dodatkowych funkcjonalności, które doceni każdy kierowca.

Pomijam powszechnie występujące funkcjonalności takie jak G-sensor, czujnik parkowania, nagrywanie w pętli czy auto-start, gdyż te funkcje są raczej normą w nowych kamerach. Obecnie na duży plus uchodzi funkcja GPS, która pozwala dodać do nagrania informacje o prędkości i położeniu na mapie pojazdu wyposażonego w taki rejestrator jazdy. Równie ciekawa wydaje się funkcja kamery samochodowej z Wi-Fi – łączność ta daje Ci możliwość podglądu, na smartfonie tego, co nagrywa twoja kamerka samochodowa. Funkcja ta pozwala łatwo zarządzać samą kamerą, jak i zapisanymi nagraniami. Szczególnie przydatne jest to w sytuacji, w której chcesz pokazać nagranie ze swojego rejestratora jazdy policjantowi w czasie kontroli.

Najlepsze rejestratory jazdy posiadają także szerokie, wyraźne wyświetlacze z wygodną opcją obsługi dotykowej. Ciekawostkę stanowią takie udogodnienia jak jonizatory powietrza wbudowane w uchwyt do kamery. Są to jednak specyficzne udogodnienia, występujące rzadko i nie są niezbędne do wygodnego używania rejestratora.

Gratką dla fana kamerek samochodowych jest możliwość znalezienia rejestratora jazdy nagrywającego obraz w rozdzielczości 4K, do takiej kamery jednak przyda się pojemna karta pamięci. Trzeba pamiętać, że kamery samochodowe 4K są dość drogimi urządzeniami.