Uchwyty samochodowe do telefonów

Samochodowy uchwyt na telefon to must have dla każdego kierowcy. Wygodny dostęp do urządzenia jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa. Słuchaj muzyki, używaj nawigacji i wygodnie ładuj baterię w smartfonie dzięki uchwytom Xblitz.

Uchwyt samochodowy to uchwyt przeznaczony na telefon, montowany wewnątrz samochodu. Samochodowe uchwyty do telefonów i akcesoriów GSM są niezbędnym wyposażeniem każdego nowoczesnego auta. Dzięki nim nie będziesz miał problemów z obsługą nawigacji czy prowadzeniem rozmów telefonicznych bez użycia rąk.

Historia uchwytów samochodowych

Dawniej uchwyty samochodowe były prostymi przyrządami, montowanymi na kratce wentylacyjnej samochodu. Zdarzały się też przypadki uchwytów wbudowanych w deskę rozdzielczą samochodu, w której umieszczało się telefon.

Nie cieszyły się one wielką popularnością przed wejściem na rynek smartfonów. Modele znacząco różniły się rozmiarami i wagą. Co więcej, nie było znacznego powodu by posiadać telefon w zasięgu ręki. Stare telefony komórkowe nie obsługiwały Internetu z prędkością, która pozwalałaby na korzystanie z aplikacji ułatwiających podróż. Większość telefonów nie była wyposażona w nawigację samochodową GPS a tryb głośnomówiący nie sprawdzał się w czasie podróży autem.

W dobie smartfonów uchwyty samochodowe przeżywają swój renesans. Obecnie prawie każdy kierowca wyposaża swoje auto w wygodny uchwyt w którym umieszcza swój telefon, co pozwala na wygodną obsługę nawigacji. Wybór rodzajów uchwytów jest olbrzymi i każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Uchwyty samochodowe – rodzaje

Najprostsze uchwyty samochodowe nie utrzymują jednak telefonu z użyciem plastikowych skrzydełek, które zaciskane są śrubą lub są po prostu rozwarte do określonego rozmiaru. Rozwiązanie takie może być dla niektórych osób niewygodne. Należy otwierać i zamykać uchwyt, ilekroć chcemy w nim umieścić telefon lub go wyciągnąć. Dlatego też na rynku pojawiły się uchwyty samochodowe, które są łatwiejsze w obsłudze i same dostosowują się rozmiarem do twojego telefonu lub utrzymują go w miejscu z użyciem innej metody.

Uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty– dzięki zastosowaniu prostego rozwiązania pod postacią połączenia magnesu i metalowej płytki, uchwyty te mogą utrzymać smartfony wszelkich rozmiarów. Jeżeli korzystamy z etui na telefon, możemy umieścić płytkę wewnątrz tej plastikowej ozdoby. Pozwala to na bardzo wygodne podpięcie telefonu do uchwytu, a w momencie opuszczania auta odpięcie od uchwytu. Działa to podobnie do magnesu naklejanego na lodówkę. Magnesy w uchwytach są z jednej strony na tyle silne by bezpiecznie utrzymać smartphone, a przy tym nie stanowić zagrożenia dla delikatnej elektroniki.

Uchwyty grawitacyjne do auta

Uchwyty grawitacyjne posiadają skrzydełka mocujące, które zacieśniają się i rozluźniają zależnie od nacisku kładzionego przez telefon na uchwyt. Innymi słowy, waga twojego urządzenia jest tym, co utrzymuje je w miejscu. Dzięki temu obsługa uchwytu samochodowego jest prosta i możliwa do wykonania jedną ręką. Uchwyty tego typu działają zaskakująco wygodnie i zapewniają pewne trzymanie.

Uchwyty elektroniczne- automatyczne

Ostatnim rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest uchwyt samochodowy, który regulacji skrzydełek dokonuje dzięki wbudowanej w niego elektronice, takiej jak czujnik zbliżeniowy. Dzięki podłączeniu do zasilania urządzenia te posiadają często również dodatkowe funkcje, takie jak ładownie indukcyjne Twojego telefonu oraz gustowne oświetlenie.

Są to najnowocześniejsze urządzenia, zapewniają najwyższą wygodę użytkowania. Warto wydać trochę więcej i dostać uchwyt który nie tylko pozwoli Ci wygonie umieścić smartphone w kabinie auta ale także zapewni stałe ładowanie urządzenia. Ma to szczególne znaczenie w czasie długich podróży w nieznane miejsca.