Rozdzielacze samochodowe

Spędzasz dużo czasu za kierownicą i używasz wielu urządzeń, które wymagają stałego źródła zasilania? Zamów rozdzielacz samochodowy do zapalniczki na Xblitz i zyskaj praktyczny dostęp do wielu gniazd zasilania. Gwarancja satysfakcji, bezpieczeństwa i estetycznego wyglądu.

Rozdzielacz samochodowy

Rozdzielacz samochodowy to nic innego jak proste urządzenie wpinane do gniazda zapalniczki w samochodzie, dzięki któremu możemy zasilać więcej niż jedne urządzenie naraz. Podobnie jak przedłużacz którego używasz w domu, rozdzielacz samochodowy ma na celu zamienić jedno gniazdo zapewniające energię w wiele. Jednak w przeciwieństwie do sprzętu AGD w naszym mieszkaniu, urządzenia z których korzystamy w samochodzie mogą korzystać z wielu różnych rodzajów portów by otrzymywać zasilanie. Dlatego też przy doborze rozdzielacza samochodowego musimy kierować się tym, ile mamy urządzeń i jakich gniazd potrzebują.

Rozdzielacz samochodowy – Jak wybrać?

Urządzenia samochodowe z zasady posiadają jeden z dwóch rodzajów zasilania – poprzez gniazdo zapalniczki lub port USB – i takie właśnie opcje zapewnia większość rozdzielaczy samochodowych. Należy przy zakupie zwrócić uwagę, czy kupowane przez nas urządzenie na pewno posiada opcje, które nas interesują oraz czy będziemy mogli z jego użyciem zasilić wszystkie nasze gadżety, takie jak kamery samochodowe czy ładowane telefony.

Obecne na rynku rozdzielacze samochodowe często posiadają dodatkowe funkcje, które czynią je jeszcze użyteczniejszymi. Doskonałym tego przykładem jest funkcja Quick Charge w portach USB, dzięki której urządzenia podpięte do ładowania będą ładować się znacznie szybciej, niż w przypadku użycia standardowych gniazd.

Ciekawym rozwiązaniem jest rozdzielacz wyposażony w funkcje ratownicze, takie jak zbijak do szyb czy przecinacz pasów bezpieczeństwa. Ponieważ rozdzielacz samochodowy jest zawsze wpięty do gniazda zapalniczki, w zasięgu ręki kierowcy, czyni go to łatwo dostępnym w sytuacjach kryzysowych. Można więc użyć takiego urządzenia by wydostać zagrożoną osobę z pojazdu, który np. dachował.

Oczywiście, są również funkcje estetyczne, które dla wielu są równie ważne co szybkie ładowanie czy bezpieczeństwo. Rozdzielacze samochodowe są zazwyczaj projektowane tak, by nie wyróżniać się wewnątrz pojazdu, warto jednak poszukać urządzenia, które używa podświetlenia LED by można było z łatwością znaleźć potrzebne nam gniazdo w czasie nocnej jazdy.