Alkomaty elektrochemiczne

Zastanawiasz się, jaki alkomat będzie najbardziej skuteczny? Poznaj alkomaty elektrochemiczne Xblitz, które cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich odpowiedzialnych kierowców. Wybierz wysokiej jakości alkomat z niezawodnym sensorem i zyskaj pewność, że Twoja podróż zakończy się sukcesem.

Co to znaczy, że alkomat jest elektrochemiczny?

Alkomat elektrochemiczny to urządzenie, w którym pomiar jest możliwy za sprawą obecności sensora elektrochemicznego. Podczas połączenia cząstek alkoholu ze związkami takimi jak na przykład dwuchromian potasu, zachodzą reakcje chemiczne. Im wyższe stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, tym wyższy wynik pomiaru.

Jakie są zalety alkomatu elektrochemicznego?

Alkomaty elektrochemiczne wyróżniają się przede wszystkim wysoką dokładnością pomiaru. Przyjmuje się, że urządzenia z tej grupy wykazują dokładność w granicach 95%. Na uwagę zasługuje także fakt, że alkomaty elektrochemiczne nie wymagają zbyt częstej kalibracji. Regulacja potrzebna jest po około 600-700 pomiarów. Alkomat elektrochemiczny zapewnia pomiar z dokładnością aż do tysięcznej części promila. Co więcej, ta grupa produktów sprawdza się także u osób zmagających się z cukrzycą, ponieważ zamontowany sensor wykazuje się obojętnością na aceton, węglowodory oraz na nikotynę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze alkomatu elektrochemicznego?

Decydując się na zakup elektrochemicznego alkomatu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dokładność pomiaru. Wpływ na tę wartość ma rodzaj zastosowanego sensora. Warto także sprawdzić, jak często należy kalibrować dany model alkomatu. Wielu klientów Xblitz zwraca uwagę także na wymiary urządzenia, ponieważ uważają, że alkomat powinien być poręczny. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą produktów Xblitz, które są w pełni profesjonalne i wykonane z dbałością o szczegóły. Naszą nadrzędną wartością jest niezawodność oferowanych rozwiązań.