Zestawy głośnomówiące do samochodu

Jak podróżować autem i bezpiecznie prowadzić rozmowy telefoniczne? W Xblitz znaleźliśmy na to sposób poprzez dostarczanie naszym klientom niezawodnych zestawów głośnomówiących, które są niezastąpione w pracy kurierów, kierowców zawodowych i przedstawicieli handlowych. 

Zestaw głośnomówiący bluetooth i transmiter FM – Co to jest?

Zestaw głośnomówiący to urządzenie pozwalające ci prowadzić rozmowy telefoniczne bez użycia telefonu. Kiedyś bardzo popularne w środowisku korporacyjnym, służyły do prowadzenia telekonferencji. Dzisiaj to niezbędny element każdego auta. Dzięki zestawowi głośnomówiącemu w naszym samochodzie możemy rozmawiać z bliskimi, pracownikami czy klientami bezpiecznie. Zestaw nie odwraca naszej uwagi od jezdni, dzięki czemu nie grozi nam mandat ani wypadek spowodowany nieuwagą.

Zestawy głośnomówiące samochodowe zazwyczaj łączą się z telefonami komórkowymi lub innymi urządzeniami mobilnymi z użyciem technologii Bluetooth. Technologia ta ciągle się rozwija i jej nowe wersje są cały czas wprowadzane do nowych urządzeń. Upewnij się więc, że wybrany przez ciebie zestaw głośnomówiący jest kompatybilny z urządzeniem, które chcesz sparować! Istnieją też zestawy głośnomówiące oparte na technologii FM. Są to transmitery Fm, przekazujące sygnał z telefonu do radia samochodowego przez fale FM, dzięki czemu urządzenie nie potrzebuje własnego głośnika.

Jak wybrać zestaw głośnomówiący?

Wszystko zależy od tego, jak stary jest nasz samochód. W wielu nowych modelach zestawy głośnomówiące bluetooth są wbudowane w pojazd, więc zakup nie jest potrzebny. W innych przypadkach jednak warto wziąć pod uwagę dostępne na rynku opcje.

Bezprzewodowe zestawy głośnomówiące z wbudowanym akumulatorem są świetnym wyborem dla posiadaczy zadbanych aut osobowych, którzy nie chcą dodatkowego okablowania w kokpicie. Montuje się je w pobliżu kierowcy, pozwalając na łatwy dostęp do przycisków funkcyjnych. Wiele nowych modeli zestawów głośnomówiących posiada jednak funkcję kontroli głosowej, dzięki czemu możemy odrzucać lub przyjmować połączenia z użyciem odpowiednich komend. Interesującą opcją jest również inteligentny start. Wyposażony w tę funkcję zestaw głośnomówiący uruchamia się samoistnie, gdy wchodzimy do samochodu, oszczędzając baterię w czasie, gdy wyszliśmy z pojazdu.

Ciekawą opcją są również zestawy głośnomówiące z nadajnikiem FM. Są one zazwyczaj zasilane przez gniazdo zapalniczki samochodowej, dzięki czemu można je wykorzystać w praktycznie każdym pojeździe, zarówno osobowym, jak i ciężarowym. Nadajnik pozwala nam jako głośniki wykorzystać zestaw radiowy naszego samochodu – dzięki czemu zawsze będziemy dobrze słyszeć drugą stronę rozmowy. Dodatkowo zestaw ten może posłużyć, by przez radio samochodowe puścić naszą ulubioną muzykę. Wystarczy na telefonie włączyć np. Dodatkowo zestaw i cieszyć się ulubionymi melodiami. Prawdziwa gratka dla ludzi, których radia samochodowe nie mają nawet prostego portu USB.