Jaką funkcję pełni bateria/kondensator w wideorejestratorze?

Jaką funkcję pełni bateria/kondensator w wideorejestratorze?

Wideorejestratory czerpią energię poprzez zasilanie z gniazda zapalniczki samochodowej. Posiadają również wewnętrzne źródło zasilania w postaci baterii lub kondensatora.

 


W tym artykule omówimy:

 

Zasilanie wideorejestratora za pomocą kondensatora

Kondensator magazynuje prąd i po odłączeniu zasilania nie wyłącza się jeszcze przez kilka sekund. Jest wyjątkowo odporny na szkodliwe czynniki zewnętrzne oraz warunki atmosferyczne (np. niska i wysoka temperatura). Jego trwałość i wydajność jest konkurencyjna w stosunku do akumulatorów. Cechuje się jednak zdecydowanie mniejszą pojemnością, aniżeli bateria.

 

Jak działa bateria w kamerze samochodowej?

Bateria magazynuje prąd, który uwalnia do zasilanego urządzenia. Można ją wielokrotnie ładować i rozładowywać. Funkcją akumulatora w wideorejestratorze jest chwilowe podtrzymanie kamery w trybie czuwania po odłączeniu zasilania zewnętrznego. Umożliwia to poprawne zapisanie danych na karcie pamięci i rejestrowanie obrazu podczas naszej nieobecności.

Wideorejestrator działa więc po odłączeniu przewodu zasilającego i rejestruje potencjalne niebezpieczne zdarzenia dla samochodu. Czas pracy kamery na baterii to zwykle kilka lub kilkanaście minut. Bateria pozwala na dłuższe działanie urządzenia po odłączeniu energii, niż kondensator. Kamery samochodowe z akumulatorem są kompaktowe i zdecydowanie najbardziej dyskretne. Wspierają pasywny tryb parkingowy dostępny w kamerach Xblitz.

 

Podsumowanie

Typ zasilania zastosowany w wideorejestratorze, w głównej mierze zależy od jego funkcji oraz budowy.. W wideorejestratorach typu slim zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są akumulatory, które wpływają na kompaktowość urządzenia. Przy wyborze warto kierować się tym, czego poszukujesz w kamerze, by wybrać produkt spełniający Twoje potrzeby.

 

Dodatkowa lektura:

 

Xblitz