Kamery samochodowe z trybem nocnym – jak te urządzenia radzą sobie z nagrywaniem w warunkach słabego oświetlenia?

Kamery samochodowe z trybem nocnym - jak te urządzenia radzą sobie z nagrywaniem w warunkach słabego oświetlenia?

O popularności wideorejestratorów samochodowych napisano już bardzo wiele. Urządzenia są cenione przez wszystkich kierowców, którym zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa podczas podróży. Zastanawiasz się, jaki model wideorejestratora sprawdzi się najlepiej, w przypadku gdy wiele tras pokonujesz nocą? Sprawdźmy, jakie modele wideorejestratora Xblitz dopasują się do Twoich potrzeb, a przy okazji przyjrzyjmy się bliżej działaniu trybu nocnego.

 

Spis treści:

 

Kamery samochodowe z trybem nocnym — przegląd rozwiązań od Xblitz

Zapewnij sobie bezpieczną jazdę nocą dzięki kamerasamochodowym z trybem nocnym od Xblitz. Poznaj wideorejestratory, które gwarantują wyraźne i klarowne nagrania nawet w warunkach niskiego oświetlenia.

 

Xblitz Dual View kamera samochodowa z zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy ADAS

Xblitz Dual View kamera samochodowa z zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy ADAS

Xblitz Dual View — nowoczesna kamera samochodowa, która została wyposażona w system ostrzegania kierowcy ADAS. Dzięki zaawansowanym funkcjom technologicznym Xblitz Dual View ostrzeże Cię przed niebezpieczeństwami takimi jak nieplanowana zmiana pasa ruchu, czy zbliżająca się kolizja frontalna. Urządzenie posiada dwa obiektywy, dzięki którym możesz nagrywać także wnętrze pojazdu. Wideorejestrator nagrywa w jakości Full HD. Więcej o tej kamerze samochodowej przyczytasz w naszym artykule Xblitz Dual View – wideorejestrator do zadań specjalnych.

 

Xblitz Dual 2 GPS – wideorejestrator z wbudowanym mikrofonem

Xblitz Dual 2 GPS - wideorejestrator z wbudowanym mikrofonem

Kolejną kamerą, która doskonale radzi sobie z nagrywaniem w ciemności i oferuje możliwość nagrywania tego, co dzieje się wewnątrz pojazdu jest Xblitz Dual 2 GPS. Wideorejestrator nagrywa w obraz w jakości 1920 na 1080 pikseli, dzięki czemu materiały wideo są niezwykle wyraźne. Kamera posiada zewnętrzny moduł GPS, dzięki któremu nie tylko zlokalizujesz położenie pojazdu, ale także odczytasz prędkość, z jaką poruszał się on podczas wykonywania nagrania. Xblitz Dual 2 GPS ma wbudowany moduł WI-Fi, dzięki któremu możesz odtwarzać nagrania na ekranie smartfona lub tableta.

 

Xblitz S3 Duo – kamera samochodowa z funkcją wykrywania ruchu

Xblitz S3 Duo - kamera samochodowa z funkcją wykrywania ruchu

Ostatnią na dziś propozycją kamery samochodowej, która nie zawiedzie Cię podczas nocnych wypraw, jest Xblitz S3 Duo. Precyzyjnie mówiąc, jest to zestaw dwóch kamer — przedniej i tylnej, dzięki którym zarejestrujesz wszystko, co dzieje się przed i za pojazdem. Xblitz S3 Duo nagrywa obraz w zakresie 140 stopni, dzięki czemu nagrania prezentują wszystko, co dzieje się na obu pasach ruchu. Produkt wyróżniony przez PC World.

 

Czym jest tryb HDR w kamerze samochodowej?

Jeżeli zainteresowałeś się kamerami samochodowymi Xblitz, z pewnością zależy Ci na zakupie urządzenia najwyższej jakości, które dostarczy wyraźnych nagrań z trasy. Dzięki trybowi HDR możesz odczytać z nocnych nagrań numery rejestracyjne pojazdów lub dostrzec inne, równie istotne szczegóły.

HDR jest skrótem od angielskiego wyrażenia — High Dynamic Range. Obecność tego trybu sprawia, że wideorejestrator może nagrywać obraz o dużej różnicy pomiędzy jasnymi i ciemnymi tonami. Tony pośrednie są wówczas ujednolicone. Dzięki temu kolory na nagraniach są wyraziste, a detale czytelne.

 

Korzyści płynące z posiadania kamery samochodowej z HDR

Warunki oświetleniowe, w których przyjdzie pracować Twojej kamerze samochodowej, mogą ulegać dynamicznym zmianom. Dzięki zakupowi wideorejestratora Xblitz z trybem HDR uzyskasz precyzyjne nagrania zarówno za dnia, jak i nocą. Kamery działające w trybie HDR wyróżniają się obecnością wysokiej klasy procesora oraz imponującymi przetwornikami obrazu.

Rozbudowany asortyment Xblitz pozwoli Ci na znalezienie modelu wideorejestratora, który będzie w pełni dopasowany do Twoich potrzeb. Marka Xblitz jest ceniona przez szeroki grono kierowców, a nasze produkty zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia, dzięki połączeniu estetycznego wyglądu, zaawansowanej technologii i przystępnej ceny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Xblitz