Kamera samochodowa Z8 NIGHT – nowość polskiej marki Xblitz

Kamera samochodowa Z8 NIGHT – nowość polskiej marki Xblitz

Wideorejestrator jazdy, czyli coraz popularniejsza kamera samochodowa często nazywana jest trzecim okiem. Kamera z szerokokątnym obiektywem widzi i rejestruje oba pasy jezdni i pobocze, a filmy często stanowią jedyny niezbity dowód na to, kto zawinił podczas kolizji lub wypadku. Problem zaczyna się, gdy zapada zmrok. Nie wszystkie kamery dobrze sprawdzają się w warunkach nocnych. Dlatego powstała kamera Z8 NIGHT, dla której nocne nagrania to naturalne środowisko. Poznajcie pierwszą premierę 2021 – oto Xblitz Z8 NIGHT.

Czuły sensor, jasny obiektyw i funkcja HDR

Kamery Xblitz nagrywają w jakości Full HD i wyższej. Dlaczego? Bo im lepsza jakość nagrania, tym filmy pełniejsze są detali, które pozwolą odczytać tablice rejestracyjne w każdych warunkach pogodowych. To przydaje się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy zmrok zapada wcześnie, a w trakcie dnia bywa szaro-buro i mgliście.

Oprócz nagrywania w Full HD kamera Z8 NIGHT wyposażona została w czuły i zaawansowany technologicznie sensor 2Mpx i jasny obiektyw z przesłoną 2.0. Takie połączenie gwarantuje czytelne nagrania nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo wbudowana funkcja HDR pozwala na dynamiczną zmianę wartości niedoświetlonych i prześwietlonych obszarów, dzięki czemu obraz z kamery jest zawsze czytelny.

Aktywny magnetyczny uchwyt – szybki montaż i demontaż

Kamera Xblitz Z8 wyposażona jest w magnetyczny uchwyt, dzięki któremu montaż i demontaż kamery jest szybki i bezproblemowy. Gniazdo zasilania znajduje się właśnie w uchwycie, przewód zasilający można ukryć pod tapicerką na stałe, a dzięki temu kamerę możesz łatwo odpiąć od uchwytu i wziąć ze sobą po zaparkowaniu auta. Koniec z plątaniem się w kablach.

Sama kamera jest niewielka, a testy konsumenckie pokazały, że kierowcy chwalą sobie jej kompaktowe rozmiary: jedyne 4x6x5,7 cm.

Nagrywanie w pętli, G-sensor i tryb parkingowy

Nagrywanie w pętli i G-sensor zabezpieczający kluczowe nagrania podczas kolizji to elementy, które kierowcy chwalą sobie zarówno w Z8 NIGHT, jak i wszystkich kamerach Xblitz dostępnych na rynku. G-sensor, czyli czujnik zderzeniowy w kamerze Z8 ma regulację czułości – można ustawić go tak, by nie zabezpieczał na przykład nagrań z wyboistej drogi, a wykrywał stłuczkę lub gwałtowne hamowanie.

Tryb parkingowy w kamerze Z8 NIGHT gwarantuje bezpieczeństwo nawet podczas postoju. Wykrywając wstrząs – na przykład podczas stłuczki pod blokiem czy na parkingu – kamera zaczyna nagrywać. Nie musisz być w środku, by kamera chroniła Twój pojazd. Pamiętaj, że kamera musi być na stałe podłączona do zasilania. Jeśli obawiasz się, że Twój akumulator się wyczerpie, mamy i na to sposób.

Zasilacz R5 power zapewni Ci stałe zasilanie kamery, ale możesz go ustawić tak, by nie wyładował akumulatora do zera. Gdy tylko napięcie w akumulatorze spadnie do wyznaczonego przez Ciebie poziomu, zasilacz automatycznie odetnie zasilanie kamery.

Ekran LCD

Xblitz Z8 NIGHT wyposażono w czytelny ekran LCD 2 ‘’ i wygodne przyciski sterujące. Podczas jazdy możesz wygasić ekran, by Cię nie rozpraszał.

W zestawie wraz z kamerą otrzymasz dodatkowo czytnik kart pamięci, zasilacz, magnetyczny uchwyt mocujący, przewód USB oraz instrukcję obsługi.

Jeśli zastanawiałeś się nad wyborem kamery, która pozwoli Ci nagrywać czytelne filmy po zmroku, to Z8 NIGHT jest dla Ciebie. Niska cena jest tylko dodatkową korzyścią. Kamerę Z8 Night możesz już kupić na xblitz.pl oraz u naszych partnerów handlowych.

Xblitz