Wszystko, co musisz wiedzieć o trybie parkingowym w wideorejestratorze jazdy

Wszystko, co musisz wiedzieć o trybie parkingowym

Tryb parkingowy to funkcja praktyczna, która w chwili uszkodzeń pojazdu, może pomóc znaleźć sprawcę. Każdy kierowca, który doświadczył zbierania materiału dowodowego wie, że kamera samochodowa to “must-have” w przypadku stłuczek parkingowych. 

 

Spis treści:

 

Co to jest i jak działa tryb parkingowy w kamerze samochodowej?

Gdy w wideorejestratorze mamy włączony tryb parkingowy, kamera rejestruje wstrząsy w trakcie postoju pojazdu, a następnie uruchamia automatyczne nagrywanie. Dzięki temu mamy dowód i wideo dla ubezpieczyciela.

Wideorejestratory samochodowe Xblitz są wyposażone w pasywny tryb parkingowy, który opiera się na działaniu czujnika przeciążeń, G-Sensora. Czujnik ten służy do wykrywania wstrząsów nie tylko w trakcie postoju. Kamera rozpoczyna więc rejestrowanie obrazu automatycznie po wykryciu ruchu. Wszystko dzieje się bez naszej obecności. Plik z nagraniem jest zabezpieczony przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem. 

Przykładem wideorejestratora od Xblitz z pasywnym trybem parkingowym jest Xblitz Black 4K, która nagrywa obraz o szerokości 170 stopni oraz posiada nieskazitelną rozdzielczość 4K.

Zobacz też: G-sensor w kamerach samochodowych Xblitz

Czy nagranie z rejestratora jazdy pomoże w uzyskaniu odszkodowania?

Wideo z zarejestrowanym zdarzeniem z udziałem samochodu może być dowodem w sprawie, ponieważ nagrywa z dużą dokładnością miejsce kolizji lub uszkodzenia na parkingu. Nagranie z kamery samochodowej może przyspieszyć ustalenie sprawcy kolizji parkingowej oraz jego ukaranie. 

Firmy ubezpieczeniowe bardzo cenią sobie nagrania z miejsca kolizji. To idealny sposób pomagający w ustaleniu sprawcy parkingowych zarysowań czy wgnieceń. Zdarza się, że jesteśmy posądzani, o sytuacje, w których nie zawiniliśmy. Wówczas mamy materiał dowodowy, który oczyszcza nas z zarzutów.

Zdobądź dobrej jakości materiał z Xblitz Mirror HQ.

Podsumowanie

Dlaczego warto zainwestować w wideorejestrator? W czym może Ci pomóc tryb parkingowy?

  • To gwarancja bezpieczeństwa w trakcie postoju. Taka kamera rejestruje obraz po wykryciu wstrząsu nawet, gdy samochód jest pozostawiony na parkingu.
  • Wideorejestrator w trybie parkingowym rejestruje niebezpieczne zdarzenia, takie jak: próby włamania do samochodu, uszkodzenia (np. wgniecenia, zarysowania) czy kolizje parkingowe.
  • Tryb parkingowy w wideorejestratorze to doskonałe rozwiązanie, jeśli często korzystasz z zatłoczonych parkingów
  • To dowód dla policji lub ubezpieczyciela OC. Twoje prywatne nagranie może być dowodem w sprawie przeciwko sprawcy.

Xblitz oferuje kamery na każdą kieszeń do nawet 200 zł. Zobacz kamery samochodowe Xblitz i wybierz swój typ!

 

Przeczytaj również:

Xblitz