Dlaczego warto posiadać kamerę samochodową Xblitz?

Dlaczego mieć kamerę Xblitz Blog

Niebezpieczne sytuacje na drodze są zmorą wszystkich kierowców, dlatego wielu z nich decyduje się na zakup kamery samochodowej. Służy ona do rejestrowania przebiegu trasy oraz incydentów z udziałem innych uczestników ruchu drogowego. Poznaj 5 powodów, dla których warto zainstalować na pokładzie swojego pojazdu to niewielkie i funkcjonalne urządzenie. 

 

Niezbity dowód 

Kolizje, takie jak stłuczki na parkingach i drogach, to zazwyczaj nie tylko nerwowe sytuacje, ale także batalie o sprawiedliwość. Ilekroć zdarzy się, że dojdzie do uszkodzenia auta, a potencjalny sprawca będzie nieznany lub nie przyzna się do winy, powinniśmy przekazać ubezpieczycielowi dowód w postaci nagrania. Sytuacja wygląda podobnie, kiedy zdarzy się wypadek. Utrwalony np. za pomocą kamery XBLITZ DUAL 2 GPS obraz, czyli zdjęcie lub film, może zostać dopuszczony w sądzie jako dowód.  

 

Żegnajcie mandaty

Kierowca bez mandatu jest jak żołnierz bez karabinu. Tyle tylko, że większość z nas niekoniecznie chce obciążać domowy budżet nadprogramowymi wydatkami. Jak, w takim razie, ustrzec się przed niesprawiedliwie przyznanymi mandatami? W tym wypadku z pomocą przychodzi kamera samochodowa. Jeśli policjanci rzeczywiście niesłusznie nas ukarali, jako dowód niewinności posłuży materiał z zarejestrowanym przebiegiem trasy. 

To może Ci się przydać: Kamera samochodowa a zmiany w kodeksie ruchu drogowego

 

Wszystko w jednym miejscu 

Czasy, kiedy kamery samochodowe wyłącznie utrwalały obraz, przeminęły bezpowrotnie. Większość urządzeń, oprócz nagrywania wideo w jakości full HD, zawiera inne przydatne funkcje, takie jak wbudowane WI-FI, GPS, dostęp USB czy tryb parkingowy.

 

Ćwiczenie czyni mistrza 

Możliwość odtworzenia filmu z każdej przejażdżki bywa szczególnie przydatna dla początkujących posiadaczy prawa jazdy. Jeśli jeszcze nie czują się oni pewnie za kółkiem, mogą doskonalić swoje umiejętności, analizując nagrane materiały pod kątem popełnionych błędów. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko pomijania znaków drogowych lub niepoprawnie wykonywanych manewrów. 

 

Pułapka na piratów drogowych 

W Polsce od 17 września 2022 obowiązuje znaczne zaostrzenie przepisów ruchu drogowego. Niestety, nie zniechęca to tak zwanych „piratów drogowych”, nadal regularnie łamiących zasady bezpieczeństwa. Co zrobić podczas spotkania bliskiego stopnia z kierowcą, który pomylił autostradę z torem wyścigowym? Nagrać przy pomocy rejestratora filmik pokazujący niewłaściwe zachowanie, a następnie udostępnić go w internecie. W sieci od kilku lat roi się od takich dowodów popełnienia wykroczenia, co dodatkowo znacznie ułatwia pracę policjantom na terenie całego kraju.

Odwiedź stronę sklepu Xblitz.pl wybierz jeden z wielu modeli wideorejestratorów Xblitz!

 

Czytaj również:

Xblitz