TOP 3 kamer Xblitz. Z9 – miejsce na podium za moc i WDR

TOP 3 kamer Xblitz. Z9 – miejsce na podium za moc i WDR

Jedno jest pewne – dobra kamera samochodowa to ważny, „naoczny” świadek wypadków i kolizji. Przedstawiamy Xblitz Z9, która w TOP 3 znalazła się na podium razem z Xblitz GO SE i Xblitz Go2.

Na rynku kamera samochodowa nazywana jest przez kierowców czarną skrzynką. Rejestruje to, co dzieje się na drodze i poboczu, modele wyposażone w moduł GPS monitorują także prędkość pojazdu, a nagrania z kamery są często dowodem na niewinność w sądach czy podczas ubiegania się o odszkodowanie. Jedno jest pewne – dobra kamera samochodowa to ważny, „naoczny” świadek wypadków i kolizji.

Przedstawiamy Xblitz Z9, która w TOP 3 znalazła się na podium razem z Xblitz GO SE i Xblitz Go2.

Full HD i WDR w metalowej obudowie

Już na pierwszy rzut oka kamera Xblitz z9 różni się od innych. Jej obudowa wykonana została z polerowanego metalu, a nie plastiku imitującego metal, więc zarówno wygląd jak i waga znacznie różnią ją od reszty kamer dostępnych na rynku w tym przedziale cenowym.

Obudowa kryje w sobie potężny sensor GC2023, który pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości Full HD (ponad 2 miliony px) , co wraz z włączoną funkcją Wide Dynamic Range pozwala dostrzec każdy szczegół, nawet przy złych warunkach oświetleniowych lub przy wjeździe z jasnej przestrzeni miejskiej do parkingu podziemnego. Obraz dostosowuje się błyskawicznie, nie ma przekontrastowienia, ani ciemnych, nieczytelnych miejsc. Uchwyt z przegubem kulowym pozwala dokładnie ustawić kąt nagrywania kamery.

Dzięki wysokiej rozdzielczości filmy są ostre i pełne szczegółów. Kąt widzenia obiektywu to 140 stopni, więc możesz mieć pewność, że z Xblitz Z9 masz pewność, że nic nie przeoczysz.

Czuły sensor przeciążeniowy i pętla

G-sensor odpowiada za zabezpieczenie kluczowych nagrań powstałych w momencie kolizji lub nagłego hamowania. Kamera po wykryciu wstrząsu automatycznie zabezpiecza plik przed skasowaniem lub nadpisaniem w pętli. Nie zostaną one nadpisane w przypadku kontynuacji nagrywania.

Nagrywanie w pętli to dla nas standard. Niezależnie od pojemności karty pamięci, nie musisz się obawiać, że braknie na niej miejsca. Najstarsze pliki zostaną napisane przez nowsze nagrania, a Ty w każdym momencie możesz zgrać je na swój komputer. Do kamery dołączony jest dodatkowy kabel z wejściem USB, by umożliwić połączenie z komputerem. Nośnikiem danych w urządzeniu Xblitz Z9 są karty pamięci microSD.

Tryb parkingowy i detekcja ruchu

Tryb parkingowy to bardzo przydatna w kamerze samochodowej funkcja, dzięki której Twój samochód jest bezpieczny, nawet gdy Ciebie nie ma w pobliżu. Urządzenie w przypadku wstrząsu spowodowanego np. stłuczką parkingową zacznie nagrywać, rejestrując zdarzenie. Nie musisz przebywać w aucie, by wideorejestrator je chronił.

Dodatkowo czujnik detekcji ruchu włączy nagrywanie po wykryciu zmiany w obrazie rejestrowanym przez kamerę. Wystarczy, że ktoś zbliży się do samochodu, kamera wybudzi się ze stanu uśpienia i rozpocznie nagrywanie. Nie musi od razu dojść do kolizji czy zarysowania auta, byś wiedział, czy ktoś w nocy kręcił się koło Twojego auta.

Pamiętaj, że zarówno do trybu parkingowego, jak i detekcji ruchu kamera musi być stale podłączona do zasilania.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kamery samochodowej, która pozwoli Ci nagrywać czytelne filmy nawet po zmroku i podczas szarówki, to wiedz, że inni kierowcy już wybrali. TOP 3 kamer samochodowych to GO SE, GO 2 i właśnie Z9.

Xblitz