Czym jest uchwyt indukcyjny i dlaczego warto go mieć?

czym jest uchwyt indukcyjny

Zaostrzenie mandatów za korzystanie z telefonu w trakcie jazdy dało kierowcom do myślenia. Wielu z nas korzysta z nawigacji w swoim smartfonie, by dojechać bezpiecznie na miejsce. Rozwiązaniem jest uchwyt samochodowy, który ułatwia prowadzenie samochodu z włączoną nawigacją w telefonie. W ten sposób uwaga kierowcy nie jest rozpraszana. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele uchwytów z dodatkowymi funkcjami, np. ładowaniem indukcyjnym. Masz pewność, że telefon nie rozładuje się w trasie.

 


W tym artykule omówimy:

 

Regulowany uchwyt na telefon – Must Have

Podróż samochodem po nieznanych drogach bez nawigacji jest dla Ciebie stresująca? Zainwestuj w uchwyt samochodowy do telefonu. To gadżet, wobec którego nie przejdziesz obojętnie!

Dlaczego uchwyt samochodowy jest niezbędny w każdym pojeździe?

 • Minimalizuje ryzyko związane z niebezpieczeństwem korzystania ze smartfona w trakcie jazdy,
 • Ułatwia odbieranie połączeń oraz rozmowę w trybie głośnomówiącym,
 • Pozwala sterować muzyką bez konieczności trzymania telefonu w dłoni,
 • Może być przydatny do oglądania ulubionych filmów lub seriali w trakcie postoju lub przez Twoich pasażerów,
 • Zabezpiecza telefon przed upadkiem i zarysowaniem nawet na najbardziej wyboistych drogach,
 • Możesz korzystać z telefonu bez konieczności odrywania rąk od kierownicy,
 • W zależności od typu uchwytu, telefon może być położony w poziomie lub w pionie,
 • W przypadku uchwytów indukcyjnych, umożliwia ładowanie smartfona bezprzewodowo w trakcie jazdy,
 • Jest łatwy w montażu i demontażu,
 • Można go dostosować pod swoje potrzeby i zapewnić jak najlepszą widoczność drogi,
 • Posiada wiele opcji montażu: na szybie, kratce wentylacyjnej, desce rozdzielczej, do slotu na płyty CD czy na osłonę przeciwsłoneczną – wszystko zależy od potrzeb kierowcy.

Jak działa indukcja w uchwycie samochodowym?

Czym jest indukcja w uchwycie na telefon? To gwarancja, że Twój smartfon nie rozładuje się w najmniej spodziewanym momencie. Zjawisko indukcji elektromagnetycznej sprawia, że telefon ładuje się dzięki wytwarzanemu polu elektromagnetycznemu. Odbywa się to całkowicie bezprzewodowo pod wpływem zmian pola magnetycznego wytwarzanego przez inny sprzęt. Nie musisz korzystać z kłopotliwych kabli, które plączą się w samochodzie. Wystarczy odłożyć telefon do uchwytu indukcyjnego, by urządzenie samoistnie rozpoczęło ładowanie.

Inteligentny uchwyt indukcyjny do samochodu – jaki wybrać?

Zobacz uchwyty Xblitz z funkcją indukcji i wybierz swój typ!

 • Xblitz Smart 2 – automatyczny uchwyt samochodowy z funkcją ładowania

Nowoczesny i innowacyjny model z serii Smart. To doskonała jakość i minimalizm. Produkt możesz zamontować na szybie, kratce wentylacyjnej czy desce rozdzielczej pojazdu. Do wyboru masz montaż na przyssawce lub kleju. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Xblitz Smart 2 - automatyczny uchwyt samochodowy z funkcją ładowania

Uchwyt jest inteligentny – skrzydła zaciskowe automatycznie dopasowują się do wielkości Twojego smartfona – wystarczy umieścić telefon w uchwycie. Wszystko dzieje się samo! Czarny kolor uchwytu wpasuje się we wnętrze każdego pojazdu. Całość dopełnia podświetlane logo Xblitz, które robi wrażenie! Uchwyt posiada możliwość regulacji, a więc każdy kierowca może dostosować go pod siebie.

Komfort i bezpieczeństwo w zasięgu ręki – wybierz Xblitz Smart 2

 

 • Xblitz Smart – uchwyt samochodowy z funkcją ładowania

Zamocujesz go na kratce wentylacyjnej, na szybie lub kokpicie swojego pojazdu. Uchwyt jest w pełni kompatybilny z systemem MagSafe, który zapewnia idealne, magnetyczne dopasowanie telefonu.

Xblitz Smart - uchwyt samochodowy z funkcją ładowania

Ramiona obejmą smartfona o maksymalnej szerokości 82 mm. Takie położenie telefonu nie rozprasza Twojej uwagi, a jednocześnie pozwala na zerkanie na nawigację bez obracania głowy.

Wybierz maksymalną funkcjonalność w Twoim samochodzie z uchwytem Xblitz Smart

 

 • Xblitz GX1 – obrotowy uchwyt z funkcją ładowania

Pierwszy taki na rynku obrotowy uchwyt z turbo szybkim ładowaniem indukcyjnym! Możesz go obrócić do pozycji poziomej i ruszyć w drogę z nawigacją samochodową.

Xblitz GX1 - obrotowy uchwyt z funkcją ładowania

Ta funkcja zrobi ogromne wrażenie na Twoich pasażerach! To komfort w oglądaniu filmów wideo lub ulubionych seriali w trakcie postoju. To rewolucja w luksusowych uchwytach pasujących do deski rozdzielczej samochodów marki premium. Sprezentuj sobie niezwykły design i zaskocz pasażerów!

Technologia i bezpieczeństwo – wybierz uchwyt samochodowy Xblitz GX1

Zobacz inne uchwyty Xblitz.

 

Podsumowanie
Uchwyt indukcyjny to nie tylko gadżet do Twojego samochodu, ale gwarancja bezpiecznej jazdy. Zapewnia komfort kierowcy i pełne skupienie na drodze w trakcie podróży. Duża ilość modeli dostępnych na rynku, pozwala Ci wybrać ten pasujący do Twojego pojazdu i smartphona. Rusz w drogę z uchwytem Xblitz!

Xblitz