Wideorejestrator przód-tył – przegląd rozwiązań od Xblitz

Wideorejestrator przód-tył – przegląd rozwiązań od Xblitz

Wideorejestrator to must have wyposażenia każdego samochodu. Dla wielu kierowców to wyznacznik spokojnej podróży. Nic dziwnego! W trakcie przemierzania dróg dzieje się wiele. W sytuacji wypadku, stłuczki czy innych nieoczekiwanych wydarzeń na drodze, na pewno przydadzą się twarde dowody. Właśnie z tego powodu warto rozważyć zakup wideorejestratora z możliwością rejestrowania zarówno z przodu, jak i tyłu pojazdu.

 


W tym artykule omówimy:

 

Zalety kamery samochodowej przód-tył

Główną zaletą kamery samochodowej przód-tył jest nagrywanie dwóch stron samochodu. Pełen zakres monitorowania pozwala na dokładne śledzenie, co działo się w konkretnej chwili. To ułatwia ustalenie faktów. Kamer przód-tył są też często wyposażone tryb parkingowy. Takie rozwiązanie sprawia, że w przypadku wykrycia wstrząsów w czasie postoju włączane jest nagrywani. Pozwala to zidentyfikować sprawcę stłuczki lub uszkodzenia pojazdu.

W wielu sytuacjach kamera samochodowa przód-tył może być wsparciem w rozstrzyganiu sporów pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego.

Odpowiadamy na pytania:

 

Czym się kierować przy wyborze kamery samochodowej przód-tył?

Wybór kamery samochodowej przód-tył powinien być dobrze przemyślany. Weź pod uwagę kilka czynników, które ułatwią ci dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb.

  • Najpierw sprawdź jakość, w której rejestrator nagrywa filmy. Dziś standardem jest co najmniej HD lub Full HD. Coraz częściej dostępne są też wersje 4K.
  • Nie bez znaczenia jest kąt widzenia kamery. Im szerszy, tym lepiej – im szerszy kąt, tym większy obszar zostanie uchwycony.
  • Jeśli często podróżujesz nocą, upewnij się, że wybrany wideorejestrator ma także funkcję nagrywania nocnego lub w słabym oświetleniu.
  • Przydatny jest wbudowany G-Sensor, wykrywający uderzenia albo nagłe hamowanie. Wówczas urządzenie zabezpiecza film z ostatnich np. kilku minut przed skasowaniem lub nadpisaniem.
Dodatkowa lektura:

 

Przegląd rozwiązań od Xblitz

Nowoczesne wideorejestratory przód-tył również są dostępne w sklepie Xblitz. Sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy.

Kamera samochodowa przód-tył z trybem parkingowy Xblitz A2 GPS

Kamera samochodowa przód-tył z trybem parkingowy Xblitz A2 GPS

Ciekawą propozycją jest kamera samochodowa funkcją cofania Xblitz A2 GPS. Nie tylko rejestruje obraz, ale także sprawdza położenie pojazdu oraz prędkość, z którą ten się porusza.

Kamera zapewnia jakość Full HD, dzięki której można zobaczyć numery rejestracyjne pojazdów poruszających się przed lub za samochodem). Urządzenie oferuje też tryb WDR, pozwalający na nagrywanie wyraźnego obrazu nawet w słabym oświetleniu.

Cena: 249.00zł
Przejdź na stronę produktu: Xblitz A2 GPS

 

Kamera samochodowa przód-tył z detektorem ruchu Xblitz S7 Duo

Jeśli potrzebujemy wideorejestratora, który przyda się także na parkingu, postaw na wideorejestrator z kamerą wsteczną Xblitz S7 Duo. Urządzenie nagrywa obraz Full HD w zakresie aż do 170 stopni, dzięki czemu uchwyci niemal wszystko, co dzieje się wokół samochodu.

Kamera samochodowa przód-tył z detektorem ruchu Xblitz S7 Duo

Ma bardzo przydatną funkcję nagrywania w pętli. Loop recording pozwala na rejestrowanie w trybie ciągłym – stare pliki są nadpisywane nowymi na karcie microSD, dzięki czemu nie musisz dbać o miejsce na nośniku.

Wbudowany czujnik G-Sensor dba o to, by najważniejsze nagrania nie zostały nadpisane. Fragmenty nagrań przed gwałtownym hamowaniem albo zderzeniem zostaną zabezpieczone przed nadpisaniem.

Kamera samochodowa przód-tył z detektorem ruchu to urządzenie, które rozpoczyna nagrywanie, gdy wychwyci ruch w pobliżu pojazdu. Dzięki temu dowiesz się, kto uszkodził samochód lub wywołał stłuczkę i odjechał z miejsca zdarzenia bez pozostawienia żadnych danych kontaktowych.

Cena: 419.00zł
Przejdź na stronę produktu: Xbltiz S7 Duo

 

Kamera samochodowa przód-tył w lusterku Xblitz Mirror HQ

Kamera samochodowa przód-tył w lusterku Xblitz Mirror HQ

Ultrafunkcjonalny wideorejestrator z lusterkiem wstecznym i czujnikiem G-Sensor Xblitz Mirror HQ to propozycja dla wymagających. Urządzenie zostało wyposażone w wygodny, wysuwany obiektyw, dzięki któremu cała kamera może pokrywać lusterko samochodowe i być niemal niewidoczna.

Cena: 499.00zł
Przejdź na stronę produktu: Xblitz MIRROR HQ

 

Kamera samochodowa przód-tył z modułem WiFi Xblitz Platinum 4K

Świetna jakość obrazu i nowoczesna komunikacja bezprzewodowa – oto zalety wideorejestratora WiFi z kamerą wsteczną Xblitz Platinum 4K. Kamera samochodowa przód-tył z funkcją WiFi pozwala na konfigurowanie ustawień oraz bezpośrednie przesyłanie plików na urządzenia mobilne.

Kamera samochodowa przód-tył z modułem WiFi Xblitz Platinum 4K

Kamera ma szerokie kąty widzenia, dzięki czemu na nagraniach są uwieczniane wszystkie istotne szczegóły. Wygodna kamera tylna ułatwia parkowanie nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Urządzenie Xblitz Platinum 4K ma wbudowany mikrofon, dzięki któremu możliwe jest np. nagrywanie komentarzy do tego, co aktualnie dzieje się na drodze.

Cena: 499.00zł
Przejdź na stronę produktu: Xblitz Platinum 4K

 

Poradnik zakupowy:

 

Podsumowanie

Wideorejestratory samochodowe od Xblitz to niezbędne urządzenia dla każdego kierowcy, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Xblitz oferuje modeli, które zaspokoją różnorodne potrzeby i preferencje kierowców. Niezależnie od Twoich wymagań, możesz liczyć na niezawodność i wysoką wydajność naszych kamer samochodowych, co sprawia, że są one dobrym wyborem dla każdego kierowcy, który chce mieć kontrolę nad tym, co dzieje się na drodze.

Xblitz