TOP 3 kamer Xblitz. GO2 – nocna jazda w rozdzielczości 2,7 K

TOP 3 kamer Xblitz. GO2 – nocna jazda w rozdzielczości 2,7 K

Wszystkie kamery Xblitz nagrywają w jakości Full HD i wyższej. Dlaczego? Bo lepsza jakość i nagrania pełne detali dają możliwość odczytania tablic rejestracyjnych w każdych warunkach pogodowych. To cenne zwłaszcza w okresie wczesnych zmierzchów, mglistej pogody czy nocnej jazdy po mieście. Xblitz Go2 ma rozdzielczość aż 2,7 K, co pozwala nagrywać obraz większy i dokładniejszy, niż dostępne na rynku kamery Full HD.

O tym, że dla własnego bezpieczeństwa i spokojnej głowy warto mieć w aucie zamontowaną kamerę samochodową w zasadzie nie trzeba nikogo przekonywać. Te akcesoria samochodowe są coraz popularniejsze, a wraz z rozwojem technologii – coraz bardziej zaawansowane. To niekiedy jedyny naoczny i co ważniejsze – wiarygodny świadek kolizji czy wypadku na drodze. Zobaczcie co jeszcze, oprócz nagrywania, może mieć kamera samochodowa. Poznajcie xblitz Go2 – jedną z 3 najchętniej wybieranych przez kierowców kamer samochodowych xblitz.

Rozdzielczość i prędkość klatkowa mają znaczenie

Wszystkie kamery Xblitz nagrywają w jakości Full HD i wyższej. Dlaczego? Bo lepsza jakść i nagrania pełne detali dają możliwość odczytania tablic rejestracyjnych w każdych warunkach pogodowych. To cenne zwłaszcza w okresie wczesnych zmierzchów, mglistej pogody czy nocnej jazdy po mieście. Xblitz Go2 ma rozdzielczość aż 2,7 K, co pozwala nagrywać obraz większy i dokładniejszy, niż dostępne na rynku kamery Full HD.

Oprócz podwyższonej rozdzielczości xblitz Go2 ma możliwość przełączenia na nagrywanie w Full HD, ale przy prędkości aż 60 klatek na sekundę! W tym trybie nagrania cechuje niezwykle płynny obraz bez widocznego „cięcia” nagrania. Warto przypomnieć, że standardowe filmy nagrywane są w tempie 30 klatek na sekundę.

Tryb nocny – sensor Sony i diody doświetlające 

By nagrania były wyraźne także w nocy – bo przecież nie jeździsz tylko w dzień – kamera powinna mieć jasny obiektyw, doświetlające diody IR lub zaawansowane sensory umożliwiające nagrywanie w trudnych warunkach oświetleniowych. I taka jest właśnie kamera Go2.

Zaawansowany technologicznie sensor Sony StarVis, 8 diod IR i rozdzielczość aż 2,7 K zapewniają naprawdę wysoką jakość nagrań. Cyfrowy przetwornik obrazu Sony StarVis (z ang. Starlight Visibility – widoczność w świetle gwiazd) to sensor szczególnie czuły na światło, który dynamicznie dostosowuje czułość nagrania przy zmianie warunków oświetleniowych. To pozwala na nagrywanie filmów pełnych detali przy małej ilości światła.

Poza wysoką rozdzielczością i sensorem StarVis wpływ na jakość mają też inne czynniki. Sam obiektyw kamery xblitz Go2 posiada dodatkowo pierścień 8 diod na światło podczerwone. Pasmo IR jest niewidoczne dla ludzkiego oka, więc nie przeszkadza w prowadzeniu samochodu, natomiast zapewnia dodatkowe doświetlenie obrazu podczas nagrań w nocy.

G-sensor i nagrywanie w pętli

Nagrywanie w pętli to w kamerach samochodowych xblitz stały element. Loop recording polega na nadpisywaniu nowych nagrań na starszych plikach. Ale co zrobić, by w momencie kolizji lub wypadku, nie zapomnieć w stresie zabezpieczyć odpowiedniego nagrania? Wybrać kamerę wyposażoną w G-sensor – taką jak xblitz Go2.

G-sensor to czujnik przeciążeniowy, który w momencie gwałtownego hamowania lub zderzenia zabezpiecza automatycznie nagranie w specjalnym folderze kamery tak, by nie uległo ono skasowaniu lub nadpisaniu przez nowsze nagrania. To pewność, że w razie wypadku masz niezbity dowód na to, co się stało. Warto pamiętać, że w G-sensor wyposażone są wszystkie kamery Xblitz.

Kąt widzenia – im szerzej, tym lepiej

Choć kąt widzenia kamery samochodowej nie jest najważniejszym parametrem, to jednak im szersze pole widzenia ma obiektyw, tym więcej kontekstu zdarzenia może zarejestrować. Kamera xblitz Go2 dzięki 170-stopniowemu kątowi widzenia widzi więcej niż tylko przestrzeń bezpośrednio przed samochodem. Z naszym wideorejestratorem, masz pełną kontrolę nad oboma pasami jezdni i poboczem.

Procesor, moc obliczeniowa i duża pojemność – kto by się oparł?

Wideorejestrator Xblitz GO 2 wyposażony jest w wysokiej jakości procesor HiSilicon marki Huawei. Podzespół ten zapewnia urządzeniu bardzo dużą moc obliczeniową. Dzięki niej kamera może poprawnie przetwarzać i zapisywać filmy wideo o wysokiej rozdzielczości.

Xblitz GO 2 korzysta z kart pamięci microSD o pojemności do 256 GB, które potrafią pomieścić godziny nagrań w rozdzielczości 2.7K. Dzięki zastosowaniu nowatorskiego kodeku H.265, nagrania są poddane lepszej kompresji i zajmują w pamięci mniej miejsca, niż kiedykolwiek wcześniej – bez najmniejszej straty na jakości obrazu.

Kamera i nawigacja w jednym – dołączany moduł GPS

Wideorejestrator xblitz Go2 może z łatwością zmienić się z zaawansowanej kamery samochodowej w kamerę z GPS-em. Dzięki osobnemu modułowi GPS możesz rejestrować pozycję pojazdu na mapie i prędkość ruchu w czasie nagrywania. Coraz więcej jest mandatów opartych jest na nieprawidłowym działaniu fotoradaru, dlatego możliwość udowodnienia prędkości na odcinku trasy staje się coraz częściej elementem kluczowym. GPS nie jest wbudowany w kamerę na stałe – możesz podłączyć go zawsze w razie potrzeby.

Pamiętaj też, że kamera xblitz Go2 ma wbudowany mikrofon – jeśli nie chcesz nagrań z dźwiękiem, możesz wyłączyć tę funkcję z poziomu menu.

Bezpiecznej drogi!

Xblitz