Kamera samochodowa w lusterku, czy warto mieć?

Kamera samochodowa w lusterku, czy warto mieć?

Coraz większa liczba kierowców odczuwa silną potrzebę zadbania o własne bezpieczeństwo na drodze. Okazuje się, że wielu użytkowników ruchu nie wyobraża sobie podróży bez obecności kamery samochodowej. Ogromną popularnością cieszą się kamery samochodowe w lusterku. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom tego rozwiązania.

 


W tym artykule omówimy:

 

Kamera samochodowa w lusterku, czym się różni od zwykłej?

W celu poznania różnicy pomiędzy kamerą samochodową w lusterku a zwykłym wideorejestratorem warto przyjrzeć się działaniu tej grupy urządzeń. Obraz z kamery wyświetlany jest w wewnętrznym lusterku wstecznym. Oznacza to konieczność zamiany oryginalnego lusterka wstecznego na urządzenie zintegrowane z kamerą. Dzięki brakowi konieczności montażu dodatkowego wyświetlacza kierowca nie traci miejsca wewnątrz auta, a ponadto nie spotyka się z problemem ograniczonej widoczności. Dodatkowym atutem jest fakt, że taki rodzaj kamery samochodowej jest praktycznie niezauważalny, co minimalizuje ryzyko kradzieży. Większość wideorejestartorów zintegrowanych z lusterkiem wstecznym jest wyposażona w funkcjonalną kamerę tylną. Oznacza to, że kierowca zyskuje jednocześnie wygodną w użyciu kamerę cofania, która skutecznie ułatwia nawet najtrudniejsze do wykonania manewry.

 

Czy warto kupić wideorejestrator w lusterku?

Nie ulega wątpliwości, że lusterko z kamerą samochodową to urządzenie, które przyda się każdemu kierowcy. Jest to prosty i wygodny sposób na uniknięcie problemów podczas kolizji, kontroli policji, czy stłuczek parkingowych. Wymuszenie pierwszeństwa, czy nieodpowiedzialne zachowanie innego kierowcy jeszcze nigdy nie było tak proste do udowodnienia. Nagranie z trasy zapisywane jest na karcie pamięci. Nie sposób pominąć także kwestii ekonomicznej. Lusterko z kamerą tylną jest zdecydowanie tańszą inwestycją niż zakup klasycznej kamery cofania.

Znajdź swoją idealną kamerę Xblitz:


 

Jaki rejestrator jazdy z kamerą cofania wybrać?

Wybierając rejestrator jazdy z kamerą cofania, która jest wbudowany w lusterko wsteczne, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Odpowiednia specyfikacja urządzenia jest gwarancją niezawodności.

Jeżeli myślisz o zakupie lusterka samochodowego z kamerą cofania, zwróć uwagę na:

  • rozmiar lusterka i przekątną wyświetlacza,
  • obecność mikrofonu i głośnika,
  • rozdzielczość nagrań,
  • obsługiwaną pojemność kart pamięci,
  • kąt widzenia kamery,
  • wbudowany tryb parkingowy,
  • detektor ruchu,
  • G-sensor.

Jeżeli szukasz godnej polecenia kamery samochodowej w lusterku, która nie kosztuje więcej niż 500 zł, możesz zdecydować się na zakup

Xblitz Mirror HQ

lub Xblitz Park View.

Oba produkty cechują się niebywałą jakością wykonania, intuicyjną obsługą i bogatą funkcjonalnością. Poznaj specyfikację kamer samochodowych w lusterku od Xblitz i wybierz model odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Zobacz również: Dlaczego warto posiadać kamerę samochodową Xblitz?

 

Jak zamontować w aucie kamerę cofania w lusterku?

Kolejną zaletą kamer cofania w lusterku jest ich prosty i intuicyjny montaż. Warto pamiętać, że tradycyjna funkcja lusterka wstecznego nie ulega zmianie i kierowca nadal może swobodnie spoglądać w przestrzeń za autem.

W pierwszym kroku należy przytwierdzić kamerę cofania według instrukcji producenta. Kolejnym etapem jest zdemontowanie pokrywy lampy, przeciągnięcie niezbędnych przewodów i podłączenie kamery cofania do światła wstecznego. Później należy połączyć lusterko z kamerą tylną. Dopiero teraz możemy przejść do podłączenia lusterka do źródła zasilania. Teraz wystarczy już tylko założyć wideorejestrator na oryginalne lusterko samochodowe i ukrycie okablowania w podsufitce.

Do niedawna kamera cofania była luksusem, z którego korzystali jedynie właściciele nowych aut, w których ta funkcja była wbudowana fabrycznie. Dziś kupno kamery cofania jest w zasięgu ręki każdego kierowcy. Dzięki kamerom samochodowym w lusterku użytkownik ruchu zyskuje nie tylko ustawienie przy parkowaniu tyłem, ale także pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na drodze.

 

Czytaj też:

Xblitz