Kamera samochodowa: Jak korzystać z niej w celach dokumentacyjnych i dowodowych

Kamera samochodowa: Jak korzystać z niej w celach dokumentacyjnych i dowodowych

Kiedy na drodze dojdzie do kolizji lub do innej niebezpiecznej sytuacji, nagrania z wideorejestratora mogą okazać się naprawdę cenne. Policja oraz towarzystwa ubezpieczeniowe z pewnością zapoznają się z dostarczonym przez Ciebie dowodem w postaci nagrania pochodzącego z kamery samochodowej. Jeżeli chcesz dołączyć do grona kierowców, którzy monitorują przebieg trasy za pomocą wideorejestratora, zapraszamy do zapoznania się z produktami marki Xblitz — renomowanego producenta kamer samochodowych.

 

Spis treści:

 

Znane i polecane wideorejestratory Xblitz

Zróżnicowane cechy modeli kamer samochodowych Xblitz pomogą znaleźć produkt, który będzie w pełni dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Xblitz S3 Duo – kamera samochodowa z funkcją wykrywania ruchu

Xblitz S3 Duo - kamera samochodowa z funkcją wykrywania ruchu

Jedną z naszych propozycji jest wideorejestrator Xblitz S3 Duo. Decydując się na wybór tego produktu, otrzymasz zestaw dwóch kamer samochodowych — przedniej i tylnej. Dzięki Xblitz S3 Duo zyskasz dokładny obraz tego, co dzieje się po obu stronach pojazdu. Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD i dysponuje szerokim kątem widzenia – 140 stopni. Xblitz S3 Duo to kamera wyposażona w detektor ruchu oraz G-sensor, który odpowiada za zabezpieczenie nagrania powstałego w momencie kolizji lub nagłego hamowania.

 

Xblitz Genesis 4K – kamera samochodowa z trybem parkingowym

Xblitz Genesis 4K - kamera samochodowa z trybem parkingowym

Niezawodnym kompanem Twoich podróży może stać się także wideorejestrator Xblitz Genesis 4K. Urządzenie wyróżnia się eleganckim, nowoczesnym wyglądem, dzięki któremu podkreśli stylowość wnętrza pojazdu. Najważniejsza jest jednak funkcjonalność kamery Xblitz Genesis 4K oraz jej zaawansowane parametry techniczne. Urządzenie ma wbudowany moduł GPS, dzięki któremu z łatwością zlokalizujesz położenie pojazdu na mapie w chwili powstawania nagrania. Jak wskazuje nazwa wideorejestratora, obraz rejestrowany jest w jakości 4K, dzięki czemu jeszcze lepiej wychwycisz wszystkie szczegóły uwiecznione na nagraniu. Sterowanie przedstawionym modelem kamery odbywa się za pomocą panelu dotykowego. Urządzenie nagrywa obraz pod kątem 170 stopni, co umożliwia rejestrowanie wszystkiego, co dzieje się na obu pasach drogi.

Więcej przeczytasz w tym artykule: Rewolucyjny wideorejestrator Xblitz Genesis 4K

 

Xblitz Black 4K – kamera samochodowa z trybem nocnym

Xblitz Black 4K - kamera samochodowa z wbudowanym modułem GPS

Kolejna propozycja od Xblitz również charakteryzuje się szerokim kątem widzenia 170 stopni i rejestruje obraz w jakości 4K. Poznaj Xblitz Black 4K – wideorejestrator o niebywałej precyzji. Kamera rejestruje nagrania o wysokiej jakości nie tylko za dnia, ale także w nocy. Jest to możliwe dzięki obecności zaawansowanej matrycy z trybem nocnym „Night Vision”.

Wszystkie przedstawione wideorejestrhttps://xblitz.pl/produkt/xblitz-black-4k/atory nagrywają obraz w pętli, dzięki czemu stare pliki są automatycznie nadpisywane nowymi nagraniami. Nie musisz myśleć o regularnym usuwaniu danych z urządzenia i martwić się ilością dostępnej pamięci. Dzięki obecności G-sensora nie musisz martwić się także o to, że kluczowe pliki zostaną nadpisane podczas nagrywania w pętli. Czujnik przeciążeń – bo również z taką nazwą spotkamy się w przypadku G-sensora – reaguje na wstrząsy wywołane przez nagłe hamowanie, zderzenie lub trzaśnięcie drzwiami. W momencie, kiedy akcelerometr wykryje, że siły działające na samochód są większe niż w przypadku standardowego użytkowania, wyśle do kamery sygnał, który sprawi, że urządzenie ochroni aktualnie rejestrowany obraz przed nadpisaniem.

Czytaj więcej: Dlaczego warto posiadać kamerę samochodową Xblitz?

 

Czy nagranie z kamerki samochodowej jest dowodem

Nagranie z kamery samochodowej może uprościć i przyspieszyć sprawę związaną z przyznawaniem odszkodowania po wypadku samochodowym. Plik pochodzący z wideorejestratora może jednoznacznie potwierdzić, kto zawinił i odpowiada za wyrządzoną szkodę. Jest to dodatkowe zabezpieczenie również wtedy, kiedy po kolizji pominięto wezwanie policji, a sprawca próbuje po czasie zmieniać wersję wydarzeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe i sądy zwracają uwagę na to, czy nagranie pochodzące z wideorejestratora jest czytelne i wyraziste. Dlatego tak ważne jest wybranie wysokiej jakości kamery samochodowej.

Ważne, przeczytaj: Kamera samochodowa a zmiany w kodeksie ruchu drogowego

 

Czy kamera w samochodzie jest legalna oraz gdzie nie można używać wideorejestratorów?

Polskie prawo NIE zabrania korzystania z kamer samochodowych. Z wideorejestratora możesz swobodnie korzystać także we Włoszech, w Holandii, Serbii, czy Szwecji. Istnieją jednak kraje, w których lepiej w tej kwestii zachować ostrożność. Austria i Portugalia to kraje, na których terenie istnieje całkowity zakaz używania wideorejestratorów. W Luksemburgu używanie kamery samochodowej jest nielegalne, jednak — w odróżnieniu od Austrii — nie zabrania się posiadania urządzenia. Nagranie z kamery samochodowej nie zostanie dopuszczone jako dowód w luksemburskim sądzie, nawet jeżeli jednoznacznie potwierdza, kto jest sprawcą kolizji.

Przeczyta również: Kamera samochodowa a ubezpieczenie

 

Dlaczego warto jeździć z wideorejestratorem Xblitz – zobacz nagranie


Wiesz już, jak istotna jest jakość nagrań pochodzących z wideorejestratora samochodowego. Za sprawą dowodu z kamery możesz udowodnić swoją niewinność lub potwierdzić tożsamość sprawcy kolizji, co pomaga w uniknięciu mandatu i przyśpiesza postępowania związane z wypłacaniem odszkodowań. Wybierając kamery samochodowe marki Xblitz, zyskujesz produkty stworzone z dbałością o szczegóły. Dodatkowe funkcje kamer samochodowych Xblitz takie jak tryb parkingowy, wbudowany moduł GPS, czy detektor ruchu, pozwolą Ci poczuć się bezpieczniej podczas podróży samochodem.

 

Zapoznaj się również z:

Xblitz