Marka Xblitz w gronie najlepszych: wyróżniona m.in. nagrodą Made in Poland i Diamentami Forbesa

Marka Xblitz w gronie najlepszych: wyróżniona m.in. nagrodą Made in Poland i Diamentami Forbesa

Blisko dekada obecności na rynku oraz prokonsumenckie nastawienie do biznesu sprawiły, że marka Xblitz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych brandów w branży automotive w Polsce.

Silna pozycja na rynku wynika przede wszystkim z podejścia i dbałości o najwyższą jakość. Taki sposób myślenia o biznesie popłaca, czego najlepszym dowodem są prestiżowe wyróżnienia.

Firma KGK Trade — właścicielka marki Xblitz, może poszczycić się wieloma nagrodami z zakresu przedsiębiorczości. Oto najważniejsze z nich:

 

Made in Poland

W ramach kongresu Made in Poland organizowanego przez Polską Agencję Przedsiębiorczości, firma KGK TRADE została uhonorowana prestiżową nagrodą Made in Poland. Wyróżnienie ma na celu wyeksponowanie potencjału polskich producentów, którzy wnoszą znaczący wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki. Do wskaźników branych pod uwagę przy otrzymaniu wyróżnienia należą m.in. inwestycje w kapitał krajowy oraz stwarzanie nowych miejsc pracy. Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. tak znane marki, jak MRS. DRAMA założona przez Małgorzatę Rozenek-Majdan, czy Be BIO Ewy Chodakowskiej. To dla nas wielki zaszczyt, ale również dowód na to, że idziemy łeb w łeb z najlepszymi — wskazuje Marcin Trojan, dyrektor generalny firmy KGK Trade. To także motor napędowy do dalszego rozwoju. Takie wyróżnienia nas uskrzydlają i sprawiają, że mamy ochotę rozwijać się jeszcze prężniej — dodaje.

Diamenty Forbesa

To jedno z najbardziej prestiżowych nagród w świecie biznesu w naszym kraju. Przyznawane jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwom, które na przestrzeni roku osiągnęły minimum 15-procentowy wzrost wartości. Ranking bazuje na najbardziej miarodajnych wskaźnikach — sprawozdaniach finansowych, jednak przy dokonywaniu oceny przedsiębiorstw stosuje się mieszaną szwajcarską metodę analityczną, łączącą w sobie zarówno kryteria majątkowe, jak i dochodowe. Samo kryterium majątkowe nie jest w pełni miarodajne, gdyż nie uwzględnia potencjału pracowników i know-how firm. Z kolei wycena wyłącznie w oparciu o kryteria dochodowe, nie uwzględnia zmian koniunkturalnych i pomija firmy, które inwestując środki, uzyskują niewielkie zyski. Dopiero połączenie obydwu tych metod analitycznych, rekompensuje braki każdej ze strategii i sprawia, że dokonana w tej sposób analiza jest rzetelna i wiarygodna.

Quality International

Marka Xblitz została uhonorowana godłem najwyższej jakości aż trzykrotnie. Projekt Quality International ma na celu wskazanie i wyróżnienie tych firm, które reprezentują najwyższe standardy i gwarantują klientom otrzymanie produktu na najwyższym poziomie. To największy jakościowy konkurs w Polsce, który aktywizuje małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, a patronat nad wydarzeniem sprawują bezstronne instytucje, niezwiązane z żadnym podmiotem gospodarczym.

Gazele Biznesu

To kolejne wyróżnienie przyznane firmie KGK Trade. Gazele Biznesu to jeden z najstarszych i najpopularniejszych rankingów dla małych i średnich przedsiębiorstw w naszym kraju. Plebiscyt organizowany jest przez Puls Biznesu nieprzerwanie od 2000 roku. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Obecność w tym rankingu oznacza jedno: firma należy do elity małych i średnich przedsiębiorstw, dynamicznie się rozwija, a ponadto jest transparentna.

Laur Konsumenta

To wyróżnienie cieszy szczególnie, gdyż przyznawane jest przez najwyższą instancję, czyli konsumentów. Badania Komisji Weryfikacyjnej organizującej plebiscyt wykazują, że Laur Konsumenta jest ceniony i rozpoznawalny na rynku. Nagroda stanowi wyznacznik większości decyzji zakupowych. Aż 25% osób zwracających uwagę na znaki promocyjne, jest zdania, że laur to godło przekonujące do zakupów. Laur Konsumenta to tym samym jeden z najbardziej liczących się certyfikatów konsumenckich w kraju. To także najlepszy dowód na to, że produkty objęte wyróżnieniem cieszą się zaufaniem użytkowników.

Firmy, takie jak KGK Trade, są najlepszym przykładem na to, że małymi krokami, przy właściwie wyznaczanych celach, można osiągnąć spektakularny sukces. Sukces, który daje nowe miejsca pracy, a jednocześnie dostarcza użytkownikom produkty najwyżej jakości.

Xblitz