Nianie elektroniczne

Chcesz otoczyć swoją pociechę opieką i jednocześnie skupić się na codziennych czynnościach? Niania elektroniczna z kamerą jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. W naszym sklepie udowadniamy, że niania elektroniczna Xblitz to niezawodne, wielofunkcyjne urządzenie, które poprawi komfort życia rodziców i opiekunów dzieci.

Niania elektroniczna – co to takiego?

Niania elektroniczna to, zgodnie z nazwą, urządzenie mające na celu opiekowanie się twoim bobasem. Znane na zachodzie jako „baby monitor”, nianie elektroniczne to tak naprawdę zestaw dwóch urządzeń – nadajnika i odbiornika. Nadajnik umieszczamy w pokoju berbecia, zaś odbiornik zabieramy ze sobą – do salonu, własnej sypialni lub innego miejsca, z którego chcemy obserwować dziecko. Nadajnik niani elektronicznej zazwyczaj posiada mikrofon oraz kamerę, dzięki czemu możemy widzieć i słyszeć, czy nasze dziecko śpi spokojnie. Informacje te uzyskujemy poprzez odbiornik, na którym możemy obserwować i nasłuchiwać problemów w pokoju dziecka nawet, gdy jesteśmy w innym pokoju. Niania elektroniczna często jest również wyposażona w termometr. Temperatura otoczenia ma duży wpływ na samopoczucie dziecka, dlatego warto jest wiedzieć, czy w pokoju naszej pociechy nie jest za ciepło lub za zimno.

Nianie elektroniczne – Historia

Oczywiście, wbrew nazwie, nianię elektroniczną można również wykorzystać do opieki nad osobami starszymi lub chorymi. Pierwsze urządzenia tego typu powstały w Ameryce już w roku 1937, jest to więc rozwiązanie które ułatwia życie rodzicom na całym świecie już od niemal stulecia. Zenith Radio Nurse, bo tak nazywała się pierwsza elektroniczna niania, służyła jednak tylko nasłuchiwaniu dźwięków z pokoju dziecka. Obecnie dostępne na rynku modele są wyposażone nie tylko w mikrofon pozwalający nam nasłuchiwać, czy dziecko płacze, ale również w kamerę wideo dzięki której możemy na własne oczy zobaczyć, czy nasza pociecha smacznie śpi.

Niania elektroniczna – nie tylko dla dzieci

Oczywiście, wbrew nazwie, nianię elektroniczną można również wykorzystać do opieki nad osobami starszymi lub chorymi. Podobnie też urządzenie tego typu może być użyte, by obserwować np. zamknięte w pokoju zwierzątko domowe. Jeśli więc jest ktoś, nad czyim zdrowiem musisz czuwać bez przerwy, ale nie możesz zawsze przebywać przy ich boku, niania elektroniczna video jest dla ciebie rozwiązaniem idealnym.

Niania elektroniczna – Dodatkowe funkcje niektórych modeli

Niektóre z modeli niań elektronicznych posiada wgrane melodie kołysanek, które możemy puścić z użyciem odbiornika. Uspokoją one nasze dziecko, zanim dotrzemy do jego pokoju. Jeśli zamiast używać stworzonych przez producenta urządzenia melodii wolimy przemówić do dziecka własnym głosem – to też jest możliwe. Istnieją nianie elektroniczne, które w odbiorniku mają mikrofon, przez który rodzic może mówić do dziecka. Urządzenie takie jest idealne również do opieki nad dziećmi które są nieco starsze – możemy przez nianię powiedzieć im, by wyszły z pokoju bo obiad jest gotowy.

Nianie elektroniczne od Xblitz

Nianie elektroniczne od Xblitz to profesjonalne produkty, dzięki którym z łatwością zapewnisz bezpieczeństwu swojemu dziecku, przy okazji podnosząc własny komfort życia. Zyskaj spokój o bezpieczeństwo malucha — bez względu na to, co robisz i gdzie jesteś, możesz monitorować stan pociechy. Różnorodność modeli pozwala na wybór pomiędzy wieloma funkcjami. Nianie elektroniczne Xblitz zapewniają dwustronną komunikację i wysoką rozdzielczość obrazu. Produkty sprawdzają się także podczas sprawowania opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.