Zestaw głośnomówiący do samochodu, czy i dla kogo będzie przydatny?

Zestaw głośnomówiący do samochodu, czy i dla kogo będzie przydatny?

Zestaw głośnomówiący to reprezentant elektroniki użytkowej, który może wybawić kierowcę nie tylko od mandatu, ale przede wszystkim od stwarzania zagrożenia na drodze. Urządzenie przyda się wszystkim użytkownikom samochodów, którzy chcą prowadzić rozmowy telefoniczne bez konieczności trzymania telefonu przy uchu. Ile kosztuje i jak działa zestaw głośnomówiący? Czym kierować się przy jego wyborze?

 

W tym artykule omówimy:

 

Jak działa zestaw głośnomówiący?

Zestawem głośnomówiącym nazywamy system, który umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu mikrofonu i głośników zamontowanych wewnątrz auta. Działanie zestawu jest niebywale proste – wystarczy sparować system ze smartfonem i gotowe. Nowoczesne samochody mają w większości przypadków zamontowane fabryczne zestawy głośnomówiące, które stanowią zintegrowaną funkcją samochodowego radia. Co więcej, fabryczny zestaw głośnomówiący w aucie podczas wykrycia rozmowy przychodzącej, samoczynnie wyłącza muzykę płynącą z samochodowych głośników, aby zwiększyć komfort rozmówców. Jeżeli jednak nasze auto nie zostało wzbogacone o fabryczny zestaw głośnomówiący, możemy zastanowić się nad zakupem takiego zestawu od Xblitz.

 

Zestaw głośnomówiący — super rozwiązanie dla osób, które chcą mieć niezależny system w samochodzie

Przenośne zestawy głośnomówiące to dość szeroka grupa produktów, która dzięki zróżnicowanym parametrom może swobodnie trafiać w potrzeby wielu odbiorców. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są przenośne zestawy głośnomówiące, które łączą się z telefonem za sprawą obecności standardu BT. Taki zestaw nie wymaga podłączania kabli ani stosowania dodatkowego osprzętu. Warto pamiętać, że warunkiem korzystania z takiego zestawu głośnomówiącego jest posiadanie smartfona, który jest w stanie transmitować dane przez BT. Na szczęście we współczesnych telefonach komórkowych obecność BT jest niemal oczywista.

Co ciekawe, do zestawu głośnomówiącego BT można w większości przypadków podłączyć więcej niż jeden telefon w tym samym czasie. Dzięki takiej możliwości obecność zestawu w aucie staje się udogodnieniem nie tylko dla kierowcy, ale także dla współpasażerów. Tę cechę z pewnością docenią także wszystkie osoby, które oprócz prywatnego telefonu, na co dzień posługują się także służbową komórką.

 

Co lepsze zestaw głośnomówiący, czy słuchawka?

Osoby, które chcą swobodnie rozmawiać nie tylko podczas prowadzenia auta, ale także przy biurku, podczas jazdy na rowerze, na siłowni lub podczas joggingu mogą zdecydować się na zakup słuchawki BT, która stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznego zestawu głośnomówiącego. Słuchawka zapewnia także wyższy poziom prywatności – współpasażerowie nie usłyszą rozmówcy. Zestaw słuchawkowy łączy się ze smartfonem za pomocą modułu BT. Zaletą tego rozwiązania jest niewielka ilość zajmowanego miejsca oraz przenośny charakter. Warto jednak pamiętać, że długotrwałe używanie słuchawki BT może powodować pewien dyskomfort. Decyzja o tym, czy lepszym rozwiązaniem jest zestaw głośnomówiący, czy słuchawka BT, pozostaje indywidualną kwestią, którą należy rozpatrywać pod kątem indywidualnych oczekiwań i stylu życia.

Polecamy do przeczytania: Słuchawka BT 5.0 Xblitz Blue 200 – nowa, lekka, z ultra mocną baterią!

 

Zestaw głośnomówiący na BT, jaki wybrać

Nie ulega wątpliwości, że marka Xblitz jest liderem w zakresie produkcji i sprzedaży niezawodnych zestawów głośnomówiących. Ciekawą propozycją jest Xblitz X600 Professional.

Ten nowocześnie wyglądający zestaw głośnomówiący wygląda doskonale w każdym aucie. Urządzenie umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy samochodem przy zachowaniu doskonałej jakości dźwięku.  Xblitz X600 Pro wyposażono w funkcję autostartu, żywotną baterię oraz w tryb multipoint.

 

Równie doskonałą propozycją jest Xblitz X900 Pro.

Bezprzewodowy głośnik o nowoczesnym designie może pracować nawet przez 1200 godzin w trybie czuwania. Urządzenie jest sterowane głosem, działa w trybie mulipoint oraz zapewnia najwyższą jakość prowadzonych rozmów.

 

Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań mogą sięgnąć także po Xblitz X300 Pro.

 

Jest to wielofunkcyjny zestaw głośnomówiący z transmiterem FM. Oznacza to, że urządzenie nie tylko odpowiada za bezpieczne prowadzenie rozmów podczas jazdy autem, ale także umożliwia słuchanie ulubionej muzyki, nawet jeżeli nie posiadamy radia z funkcją BT.

Zestawy głośnomówiące przydają się nie tylko w aucie. Te nowoczesne urządzenia są doceniane przez osoby aktywne zawodowo, które często odbierają połączenia telefoniczne, ponieważ zestaw głośnomówiący od Xblitz możemy wykorzystać także w domu.

 

Zobacz również:

Xblitz