Gadżety poprawiające koncentrację w czasie jazdy

Xblitz - poprawienie koncentracji w czasie jazdy

Rozkojarzenie przyczyną kolizji samochodowych. Jak im zapobiec?

Wśród jednych z najczęstszych powodów występowania kolizji drogowych wymienia się brak koncentracji u kierującego pojazdem. Aż 60% stłuczek i innych sytuacji drogowych dzieje się z winy młodych kierowców, którzy są rozkojarzeni w trakcie jazdy. Jak wykazały badania przeprowadzone w USA, najczęstszą przyczyną braku koncentracji wymienia się słuchanie muzyki w samochodzie.

Co jest najczęstszym powodem stłuczek drogowych?

Według badań przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych 15 na 100 kierowców jest rozkojarzona z uwagi na interakcję z pasażerami, a więc dyskutowania w trakcie jazdy, które to zajmuje nasze myśli. Na drugim miejscu uplasowało się korzystanie z telefonu komórkowego (12%). Rozproszenie uwagi ma również miejsce w sytuacji, kiedy stoimy w korku i znudzeni przeglądamy telefon. Taka sytuacja jest powodem około 10% niebezpiecznych sytuacji na drodze. Badania zostały przeprowadzone na podstawie nagrań z wideorejestratorów przechwyconych z samochodów, na chwilę przed kolizją. 

Jak utrzymać koncentrację? – Stay focused!

W utrzymaniu Twojego skupienia na najwyższych obrotach mogą pomóc urządzenia, które w nie zajmują dużo przestrzeni w Twoim samochodzie. Przykładami takich urządzeń są zestawy głośnomówiące, które pozwalają Ci toczyć rozmowę bez zajmowania rąk, dzięki czemu nie musisz już trzymać telefonu w dłoni, a jedynie odłożyć go w bezpieczne miejsce w trakcie jazdy. Takie rozwiązanie nie ogranicza ruchów na kierownicy i pozwala na wykonywanie pełnych manewrów.

Aby w trakcie jazdy Twój telefon nie spadł i nie potłukł się, bardzo dobrym, praktycznym rozwiązaniem są uchwyty samochodowe, które:

  1. możesz umieścić nie tylko na szybie w najmniej rozpraszającym miejscu, ale również na kratce wentylacyjnej, dzięki czemu telefon nie zasłoni widoku na drogę, a będzie spełniał swoją funkcję np. nawigacji, 
  2. służą również jako ładowarka indukcyjna, a więc urządzenie, które naładuje Twój telefon bezprzewodowo, dzięki czemu jeden problem masz z głowy i nie musisz martwić się tym, że telefon rozładuje się w trasie.

Jeśli zestaw głośnomówiący nie spełnia Twoich preferencji, możesz skorzystać z słuchawki BT jak np. XBLITZ BLUE 200, dzięki której odbierzesz telefon w trakcie jazdy nawet nie zerkając na telefon, mając jedno ucho wolne, a więc utrzymując stały poziom koncentracji wpływający na bezpieczną jazdę.

Stay focused with Xblitz.

Źródła:

https://mojafirma.infor.pl/moto/technika-jazdy/bezpieczenstwo/747036,Rozkojarzenie-jest-przyczyna-60-wypadkow-w-ktorych-winni-sa-mlodzi-kierowcy.html 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/10-najwiekszych-bledow-kierowcow/q1rs6rx 

 

Xblitz