Kamery samochodowe z funkcją detekcji ruchu – jakie są korzyści i zastosowania tej technologii?

Kamery samochodowe z funkcją detekcji ruchu - jakie są korzyści i zastosowania tej technologii?

Kamery samochodowe cieszą się ogromną popularnością wśród kierowców. Duże grono zmotoryzowanych Polaków nie wyobraża sobie podróży bez wideorejestratora. Kamera daje nam pewność, że w przypadku kolizji, będziemy posiadać niezbity dowód na jej przebieg. Xblitz to ceniony producent kamer samochodowych. W swoim asortymencie posiadamy zróżnicowane modele kamer samochodowych, dostosowanych do rosnących potrzeb uczestników ruchu drogowego. Jedną z funkcji, którą można znaleźć w kamerach Xblitz, jest detektor ruchu. Zobacz, które modele wideorejestratora Xblitz zostały wyposażone w to udogodnienie i za co tak naprawdę odpowiada obecność detektora ruchu.

 

Spis treści:

 

Kamery samochodowe z detekcją ruchu od Xblitz

Poznaj wideorejestratory Xblitz z detekcją ruchu i zyskaj pewność i dokumentację z każdej trasy dzięki tym innowacyjnym urządzeniom.

 

Xblitz Genesis 4K – kamera samochodowa z trybem parkingowym

Xblitz Genesis 4K - kamera samochodowa z trybem parkingowym

Szukając godnej polecenia kamery samochodowej z detekcją ruchu, możesz zdecydować się na zakup Xblitz Genesis 4K. Urządzenie zostało wyposażone w moduł GPS, który ułatwia lokalizowanie auta na mapie podczas odtwarzania nagrań. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą wygodnego panelu dotykowego. Dobrą widoczność obu pasów ruchu gwarantuje szeroki kąt widzenia kamery – 170 stopni.

Więcej przeczytasz w tym artykule: Rewolucyjny wideorejestrator Xblitz Genesis 4K

 

Xblitz S3 Duo – kamera samochodowa z funkcją wykrywania ruchu

Xblitz S3 Duo - kamera samochodowa z funkcją wykrywania ruchu

Jeżeli oprócz detektora ruchu, zależy Ci na tym, aby wideorejestrator nagrywał przestrzeń nie tylko przed, ale także za pojazdem, naszą propozycją jest Xblitz S3 Duo. Zestaw dwóch kamer samochodowych pozwoli Ci na pełne monitorowanie otoczenia samochodu. Urządzenie nagrywa obraz w jakości Full HD oraz w technologii HDR, a ponadto zapewnia szeroki kąt widzenia – 140 stopni.

 

Xblitz Black 4K – kamera samochodowa z trybem nocnym

Xblitz Black 4K - kamera samochodowa z trybem nocnym

Dla osób, które szukają kamery samochodowej nagrywającej w jakości 4K, doskonałą propozycją jest Xblitz Black 4K. Kąt widzenia 170 stopni, wbudowany moduł GPS i zaawansowany sensor Sony Starvis sprawiają, że kamera samochodowa jest wysoce funkcjonalna i rejestruje nagrania, na których bez problemu odczytasz wszystkie potrzebne detale. Wideorejestrator Xblitz Black 4K umożliwia także korzystanie z trybu parkingowego. Oznacza to, że przy spełnieniu odpowiednich warunków, do których zaliczamy stałe źródło zasilania, kamera uruchomi się automatycznie, gdy tylko wykryje wstrząsy. Takie rozwiązanie umożliwia identyfikowanie sprawców parkingowych stłuczek.

 

Xblitz Dual View kamera samochodowa z zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy ADAS

Xblitz Dual View kamera samochodowa z zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy ADAS

Propozycją dla osób, które szukają wideorejestratora z detektorem ruchu, który umożliwia także nagrywanie tego, co dzieje się we wnętrzu pojazdu jest Xblitz Dual View. Co ciekawe, ten model kamery samochodowej został wyposażony w system wspomagania kierowcy — ADAS. Jest to funkcja, która wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy i może zaalarmować Cię o nadchodzących zagrożeniom, takim jak zmiana pasa ruchu, czy kolizja czołowa. Xblitz Dual View jest ceniony przez wszystkich profesjonalnych kierowców — przewoźników, taksówkarzy, czy kurierów.

Czytaj również: Dlaczego warto posiadać kamerę samochodową Xblitz?

 

Korzyści z funkcji detekcji ruchu

Aby zrozumieć, jakie korzyści płyną z posiadania wideorejestratora z detekcją ruchu, musimy skupić się na tym, jak działa tryb parkingowy w kamerach Xblitz. Wiele modeli wideorejestratorów ma funkcję, dzięki której możesz korzystać z nich również wtedy, kiedy samochód znajduje się na postoju. Jeżeli chcesz czerpać z dobrodziejstw tej możliwości, musisz zadbać o to, aby kamera miała stały dostęp do źródła zasilania. Funkcja detekcji ruchu polega na tym, że nagrywanie podczas postoju rozpoczyna się dopiero wówczas, gdy urządzenie wykryje zmianę w otoczeniu pojazdu. Mowa tu o wszelkiego rodzaju wstrząsach, czy o zbliżaniu się innego pojazdu lub człowieka.

Rekomendujemy do przeczytania: Wszystko, co musisz wiedzieć o trybie parkingowym w wideorejestratorze jazdy

 

Zastosowania technologii detekcji ruchu

Zastanawiasz się, jakie korzyści niesie dla Ciebie używanie wideorejestratora z detekcją ruchu? Przede wszystkim Twój pojazd jest chroniony, kiedy oddalisz się od niego. Kamera uruchomi się automatycznie i zarejestruje to, co dzieje się wokół pojazdu, gdy tylko wykryje ruch. Dzięki temu możesz zdobyć cenne źródło wiedzy o tym, skąd na drzwiach Twojego pojazdu pojawiły się rysy, albo kto odpowiada na wgniecenie na zderzaku. Nagranie będzie doskonałym dowodem dla policji i z pewnością przyspieszy proces wypłaty odszkodowania z towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Wyróżnienie marki Xblitz

Wielu kierowców zaufało marce Xblitz w kwestii zakupu kamer samochodowych. Estetyczny wygląd urządzeń oraz ich wysoka funkcjonalność przekładają się na ogromną popularność marki. W asortymencie Xblitz znajdują się zarówno wideorejestratory montowane na przedniej szybie, jak i kamery samochodowe montowane w lusterku.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Xblitz. Nasze wideorejestratory z detekcją ruchu zwiększą Twoje bezpieczeństwo na drodze i ułatwią formalności związane z potencjalną stłuczką.

 

Rekomendowane do przeczytania:

Xblitz