Alkomat jako pomysł na prezent — przydatny dla każdego kierowcy

Zdarzają się sytuacje, w których jednego wieczora uczestniczymy w imprezie ze znajomymi, a następnego dnia musimy dokądś pilnie pojechać. Bywa też, że podczas spotkania sięgamy po jedno piwo, wierząc, że wytrzeźwiejemy przed wyruszeniem w dalszą podróż samochodem. W takich sytuacjach warto mieć przy sobie prywatny alkomat, którym szybko sprawdzimy nasz stan.

 


W TYM ARTYKULE OMÓWIMY:


 

Czy alkomat powinien mieć każdy kierowca?

Tak naprawdę trudno wymienić przypadki, w których kierowcy nie przydałby się osobisty alkomat. Spotkania rodzinne, imprezy firmowe czy wizyta w klubie to tylko niektóre sytuacje, w których sprzęt tego rodzaju może okazać się niezbędny. Wielokrotnie trudno jest ocenić, czy spożywany kilka godzin wcześniej alkohol dalej krąży w naszym organizmie.

Prowadzenie pojazdu po drodze publicznej wiąże się z dużą odpowiedzialnością. W grę wchodzi wówczas nie tylko nasze życie, ale też bezpieczeństwo osób postronnych. Z tego względu zawsze warto mieć pod ręką alkomat i zrobić szybki test, zanim zasiądzie się za kierownicą.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym kierowca poniesie konsekwencje prawne, o czym informuje przepis z art. 178a kodeksu karnego, którego treść brzmi:

“§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” (Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r., tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 17).

Nawet jeśli sami nie przepadamy za alkoholem, możemy natrafić na inne nieprzewidziane sytuacje. Czasem zdarza się, że ktoś dopiero poznany proponuje nam podwiezienie. Jeśli wracamy wspólnie z nim z imprezy, przed powierzeniem mu kluczyków można zrobić szybkie badanie alkomatem i zyskać pewność co do jego trzeźwości. Zawsze też możemy zmierzyć się z okolicznościami, gdy użyczymy urządzenia innej osobie, która pragnie przeprowadzić autokontrolę. Dobrze przygotować się zawczasu na coś takiego i trzymać w schowku zapasowe ustniki.

 

Czy alkomat to dobry pomysł na prezent?

Alkomat wydaje się trafionym pomysłem na prezent. Sprzęt ten powinien stanowić podstawowe wyposażenie każdego kierowcy. Nowoczesne modele pozwalają szybko i skutecznie sprawdzić poziom stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Już po kilku chwilach będziesz wiedział, czy nie przekraczasz przypadkiem przewidzianych prawem norm. Podarowanie komuś takiego upominku jest nie tylko przejawem odpowiedzialności, ale i troski o bliską nam osobę. Ponadto taki oryginalny podarek z pewnością zapadnie obdarowanemu w pamięć.

Nawet jeśli ktoś rzadko sięga po napoje z procentami, nie zaszkodzi, aby miał przy sobie alkomat. Zdecydowanie lepiej jest mieć w zanadrzu taki sprzęt i go nie użyć, niż nie mieć i stanąć w obliczu kłopotliwej sytuacji. Trzymając urządzenie w schowku, można z niego skorzystać w dowolnym momencie. Dzięki temu nigdy nie będziesz już musiał zastanawiać się czy wezwać taksówkę lub iść na piechotę do domu. Zamiast tego zweryfikujesz swoją trzeźwość w zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Mimo że za kupnem alkomatu na prezent przemawia głównie jego użyteczność, wiele osób ucieszy się z niego, traktując go również jako nowy praktyczny gadżet.

PREZENTOWNIK XBLITZ:

Na co zwracać uwagę przy zakupie alkomatu?

Planując, jaki alkomat kupić na prezent, nie można zapominać o najważniejszym, czyli o kalibracji. Warto upewnić się przed zawarciem transakcji, że dany egzemplarz będzie od razu gotowy do użytku. Niektórzy producenci oferują klientom dodatkową gwarancję, pozwalając bezpłatnie korzystać z usług serwisantów przez określony czas od chwili dokonania zakupu. Dobrym wyborem mogą okazać się więc produkty marki Xblitz, które przed dostarczeniem zostają odpowiednio skalibrowane.

Drugą istotną kwestią mogą okazać się same wymiary urządzenia. Nie zaszkodzi upewnić się, że będzie ono poręczne. Najlepiej zadbać, by mieściło się w niewielkiej przestrzeni, takiej jak kieszeń czy przegroda plecaka. Dzięki temu właściciel będzie w stanie mieć alkomat zawsze pod ręką, a także trzymać go w samochodowym schowku z myślą o nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach.

Czytając opis danego modelu, trzeba skupić się też na sposobie obsługi. Korzystanie ze sprzętu powinno być łatwe i intuicyjne. Obudowa z kolei musi być wytrzymała i odporna na mechaniczne uszkodzenia.

PORADY OD XBLITZ:

Jaki alkomat wybrać na prezent?

Na rynku jest obecnie wiele rozmaitych modeli alkomatów. Ich koszt waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Należy celować w sprzęt, którego pomiarom rzeczywiście można zaufać. Jeśli ma być on przeznaczony do prywatnego użytku, nie ma sensu sięgać po egzemplarze z górnej półki cenowej. Dlatego polecamy zaopatrzyć się w produkty tworzone przez Xblitz. Wypadają one korzystniej cenowo, a przy tym wciąż cechują się wysoką jakością i funkcjonalnością. Poniżej przedstawione zostały najciekawsze propozycje znajdujące się w ich ofercie.

 

Alkomat elektrochemiczny Xblitz Ether

Alkomat elektrochemiczny Xblitz Ether

To urządzenie wykorzystuje sensor elektrochemiczny. Ma ono stosunkowo niewielkie rozmiary, dlatego zmieści się w praktycznie każdym schowku. Produkt wykonano z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. W zestawie znajduje się pięć dodatkowych ustników.

Główne cechy produktu:

 • prosta obsługa,
 • wytrzymałość,
 • minimalistyczny design,
 • precyzyjny pomiar.

Ten alkomat elektrochemiczny jest dostępny w cenie 349.00 zł

-> Przejdź na stronę produktu

IDEALNY NA PREZENT:


 

Alkomat półprzewodnikowy Xblitz Spirit 2

Alkomat półprzewodnikowy - Xblitz Spirit 2

Model Xblitz Spirit 2 wyposażony jest w półprzewodnikowy sensor, który pozwala dokonać szybkiej kontroli trzeźwości. Elektroniczny alkomat jest bardzo prosty w obsłudze. Cyfrowy wyświetlacz LCD zapewnia łatwy odczyt danych. W zestawie znajduje się ponadto 5 dodatkowych ustników oraz baterie niezbędne do uruchomienia urządzenia.

Główne cechy produktu:

 • wyświetlacz LCD,
 • wysoka jakość wykonania,
 • dioda LED,
 • intuicyjna obsługa.

Ten alkomat półprzewodnikowy jest dostępny w cenie 119.00 zł

-> Przejdź na stronę produktu

 

Alkomat elektrochemiczny Xblitz Alcontrol Hero

Alkomat elektrochemiczny Xblitz Alcontrol Hero

Urządzenie to należy do grupy alkomatów elektrochemicznych. Potrafi zmierzyć stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu bardzo sprawnie, a przy tym odznacza się dużą precyzją. Jednocześnie jest ono wyposażone w funkcję samodzielnego ustalenia progów alarmowych.

Główne cechy produktu:

 • pamięć do 10 pomiarów,
 • czytelny wyświetlacz,
 • możliwość zmiany jednostek i progów alarmowych,
 • dioda powiadomień.

Ten alkomat elektrochemiczny jest dostępny w cenie 279.00 zł

-> Przejdź na stronę produktu

 

Xblitz Unlimited – alkomat półprzewodnikowy

Xblitz Unlimited - alkomat półprzewodnikowy

Unlimited odznacza się podzespołami najwyższej jakości. Obsługuje się go za pomocą pojedynczego przycisku. Jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, a przy tym poręczny za sprawą swoich rozmiarów. Produkt sprzedawany jest razem z ustnikiem.

Główne cechy produktu:

 • kompaktowość,
 • wysoka jakość wykonania,
 • dioda powiadomień,
 • prosta obsługa.

Ten alkomat półprzewodnikowy jest dostępny w cenie 119.00 zł

-> Przejdź na stronę produktu

 

Alkomat półprzewodnikowy Xblitz Spirit

Alkomat półprzewodnikowy Xblitz Spirit

Model ten wyróżnia się na rynku swoim unikalnym designem. Poza tym, że prezentuje się elegancko, wykonany został z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Wyposażony jest w czytelny wyświetlacz, który poza samymi pomiarami pokazuje również ważne komunikaty. Zestaw zawiera dodatkowe 5 ustników.

Główne cechy produktu:

 • wysoka jakość materiałów,
 • dioda powiadomień,
 • dodatkowe ustniki,
 • intuicyjna obsługa.

Ten alkomat półprzewodnikowy jest dostępny w cenie 129.00 zł

-> Przejdź na stronę produktu

 

CZYTAJ WIĘCEJ:


Xblitz