Po jakim czasie od picia można prowadzić? Swój prywatny alkomat powinien mieć każdy kierowca, poznaj Xblitz Ether

Xblitz Ether blog

Tylko w 2021 roku pijani kierowcy byli powodem nawet aż 2488 wypadków, z których ponad 15% było śmiertelnych. Nietrzeźwi 25-39-latkowie stanowią ponad 45% nietrzeźwych kierowców. Piłeś? Nie jedź. Odpowiedzialność przede wszystkim. Zapnij pasy i wyrusz w trzeźwą podróż z alkomatem XBLITZ Ether.

 


W tym artykule omówimy:

 

Po jakim czasie od picia alkoholu można prowadzić?

Alkohol nie wypłukuje się z naszego organizmu od razu. Wielu myśli, że do całkowitego pozbycia się promili wystarczy syty posiłek oraz że do jego szybszego zmetabolizowania wystarczy duża ilość potu. Nic jednak mylnego. Organizm ludzki potrzebuje średnio 3 godzin na spalenie 30g czystego alkoholu. Jest to natomiast czysto teoretyczna wartość, której nie warto brać za pewnik.

Ile godzin się trzeźwieje po 0,3l wódki?

Tempo metabolizmu alkoholu zależy od wielu czynników, ale i od naszego organizmu. Przyjmijmy jednak, że szacunkowo jeden kieliszek, a więc wcześniej wspomniane 0,3l trawi się przez godzinę.

Panuje powszechne przekonanie, że alkohol metabolizuje się ze stałą prędkością ok. 0,2 promila na godzinę. Zatem, jeśli wypiłeś butelkę wódki, możesz mieć nawet 2 promile alkoholu we krwi.

Czy po 12 godzinach będę trzeźwy?

Nie da się jednoznacznie określić dokładnego czasu metabolizowania alkoholu w Twoim organizmie, ponieważ każdy organizm jest inny i może reagować w różny sposób.

Czas trzeźwienia zwykle bywa zdecydowanie dłuższy, niż czas spożywania alkoholu. W sytuacji, jeśli masz 2 promile, potrzebujesz nawet aż 10 godzin, aby być w stanie trzeźwości nieprzekraczającym 0,2 promila.

Po jakim czasie alkomat nie wykryje alkoholu?

Jest niedziela, a Ty wracasz z mocno zakrapianej imprezy i zastanawiasz się czy możesz jutro wsiąść za kierownicę? Nie pamiętasz ile wypiłeś, boisz się kontroli policyjnej i wysokiego mandatu? W tej sytuacji alkomat internetowy czy kalkulator promili na nic się nie przyda.

Mimo wiedzy na temat szybkości metabolizowania się alkoholu w naszym organizmie, często nie jesteśmy w stanie określić, czy następnego dnia jesteśmy w pełni trzeźwi, a rutynowa kontrola nie skończy się jedynie na pouczeniu. W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia – stresować się lub zastanowić się nad zakupem dobrego alkomatu.

Poznaj Xblitz Ether – wsiadaj bezpiecznie za kółko!

Samodzielne określanie, jak szybko będziesz mógł prowadzić samochód jest nierzadko trudnym zadaniem. Mimo dostępności internetowych alkomatów często nie mamy pewności, co wskaże alkomat policyjny. Warto więc zastanowić się nad zakupem własnego alkomatu, który możesz przechowywać w swoim samochodzie na wypadek „W”.

Elektrochemiczny alkomat Xblitz Ether z elektronicznym wyświetlaczem to precyzyjne urządzenie z możliwością kalibracji i dokładnością pomiaru nawet do 0.05 promila. Niewielki rozmiar pozwala na jego przechowywanie w torebce lub w samochodzie, dzięki temu, że nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki temu urządzeniu sprawdzisz swój stan trzeźwości w każdej chwili.

Elektrochemiczny alkomat Xblitz Ether

Co więcej, Xblitz Ether działa na tradycyjne baterie AAA – paluszki, dzięki wybraniu tak powszechnych baterii, wymiana na nowe nie stanowi problemu.

Dodatkowa lektura:

 

Darmowa roczna kalibracja i 5 dodatkowych ustników

Kup Xblitz Ether już teraz i otrzymaj bezpłatną kalibrację aż na rok i 5 dodatkowych ustników, dzięki czemu z alkomatu mogą korzystać również Twoi znajomi.

Doświadcz bezpiecznej jazdy z Xblitz Ether i nie martw się o jutro.

 

Czytaj nasz poradnik zakupowy:

 

Xblitz