Transmitery samochodowe: Jakie są zalety i wady w porównaniu do innych sposobów przesyłania dźwięku w samochodzie?

Transmitery samochodowe: Jakie są zalety i wady w porównaniu do innych sposobów przesyłania dźwięku w samochodzie?

Transmiter samochodowy to poręczne urządzenie, dzięki któremu możesz cieszyć się ulubioną muzyką, audiobookami i podcastami w czasie podróży. Ten niepozorny gadżet pozwala na przesyłanie dźwięku do radia samochodowego z urządzeń zewnętrznych takich jak smartfony czy tablety. Transmiter łączy się z urządzeniem za pomocą BT, a następnie radio odbiera dźwięk emitowany na odpowiednio ustawionych falach radiowych. Xblitz to ceniony producent elektroniki użytkowej, w tym także transmiterów FM. Zobacz, jakie korzyści płyną z posiadania tego urządzenia.

 

Spis treści:

 

Zastanawiasz się nad zakupem transmitera? Poznaj propozycje polecane przez Xblitz

Szukasz doskonałego transmitera do swojego samochodu? Oto wybrane propozycje polecane przez Xblitz, które pozwolą ci cieszyć się ulubioną muzyką w podróży. Poznaj nasze rekomendacje, by znaleźć idealny transmiter spełniający twoje oczekiwania. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych opcji, które zapewnią doskonałą jakość dźwięku i komfort użytkowania w czasie jazdy.

 

Xblitz XME Pro – transmiter FM z zestawem głośnomówiącym

Xblitz XME Pro - transmiter FM z zestawem głośnomówiącym

Xblitz XME Pro to transmiter FM z zestawem głośnomówiącym. Możesz nie tylko umilić sobie podróż dźwiękami ulubionych piosenek, ale także bezpiecznie prowadzić rozmowy telefoniczne. Nie musisz korzystać wyłącznie z urządzeń łączących się z transmiterem za pomocą BT. Xblitz XME Pro obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 64 GB. Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w trzy porty USB, port AUX oraz w wygodne pokrętło, dzięki któremu możesz w wygodny sposób regulować głośność, przełączać utwory i odbierać połączenia telefoniczne. Możesz używać transmitera zarówno w samochodach osobowych, jak i w ciężarówkach – urządzenie jest dostosowane do różnych poziomów napięcia.

 

Xblitz X300 Pro – zestaw głośnomówiący z transminerem FM

Xblitz X300 Pro - zestaw głośnomówiący z transminerem FM

Kolejną propozycją wartą uwagi jest Xblitz X300 Pro. Zestaw głośnomówiący z wbudowanym transmiterem FM to nowoczesne rozwiązanie do Twojego auta. Zestaw łączy się ze smartfonem za pomocą technologii BT w wersji 4.2, dzięki czemu możesz liczyć na bardzo dobrą jakość przesyłu danych. W tym poręcznym urządzeniu znajdziesz trzy porty USB, port AUX oraz slot na kartę pamięci microSD. Co ważne, nie musisz już myśleć o zakupie ładowarki samochodowej. Xblitz X300 Pro działa w technologii Quick Charge 3.0. Co to oznacza? Testy, które przeprowadzono przez firmę Qualcomm, udowadniają, że za pomocą Xblitz X300 Pro i odpowiedniego przewodu ładującego, akumulator o pojemności 2750 mAh naładujesz od zera do 70% w zaledwie pół godziny.

 

Zalety transmiterów samochodowych

Największą zaletą transmitera samochodowego jest bezprzewodowe przesyłanie muzyki do radioodbiornika samochodowego. Tę cechę docenią właściciele aut, w których znajdują się radia samochodowe starszej generacji, bez wbudowanego BT. Dzięki zaawansowanym funkcjom technologicznym, transmitery Xblitz pełnią także rolę zestawów głośnomówiących, przez które możesz swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne, kiedy Twoje dłonie pozostaną na kierownicy. Dzięki temu, że transmitery FM są wpinane bezpośrednio do gniazda zapalniczki i przesyłają dźwięk do radia bezprzewodowo, w Twoim pojeździe panuje porządek niezaburzony zbędnymi kablami.

Czytaj również: Zestaw głośnomówiący do samochodu, czy i dla kogo będzie przydatny?

 

Porównanie z innymi sposobami przesyłania dźwięku

Alternatywą dla transmiterów FM są także kable AUX lub przesyłanie dźwięku do radia bezpośrednio za pomocą BT. Niestety, nie wszystkie radia samochodowe umożliwiają korzystanie z takich rozwiązań. Transmiter samochodowy zadziała bez względu na to, jak niewiele funkcji posiada Twoje radio samochodowe. Transmitery samochodowe deklasują konkurencję za sprawą poręczności, wielofunkcyjności, wygody użytkowania i kompatybilności ze wszystkimi radioodbiornikami samochodowymi.

 

Rozwiązania od Xblitz

Marka Xblitz to renomowany producent elektroniki użytkowej, wśród której znajdują się także wysokiej jakości transmitery użytkowe. Odpowiednio dobrany transmiter może zastąpić osobny zestaw głośnomówiący i ładowarkę samochodową, a jednocześnie zagwarantować odtwarzanie w wysokiej jakości muzyki w formacie MP3. Niekwestionowaną zaletą transmiterów FM jest także atrakcyjna cena idąca w parze z wysoką jakością.

Xblitz XME Pro - transmiter FM

 

Propozycje dostosowane do Twoich potrzeb:

Xblitz