Wideorejestrator S4: mini kamerka z WiFi, głośnikiem i mikrofonem

Wideorejestrator S4: mini kamerka z WiFi, głośnikiem i mikrofonem

W porównaniu do innych modeli kamer Xblitz kamera S4 wyróżnia się przede wszystkim rozmiarem. Najdłuższy bok ma zaledwie 8 cm, a sam obiektyw kamery jest ruchomy i można ustawić go dowolnie i według własnych preferencji. Szeroki obiektyw zapewnia 140° kąt widzenia, co jest istotne przy zapisie zdarzeń na poboczu lub przeciwnym pasie ruchu.

Wideorejestrator S4: mini kamerka z WiFi, głośnikiem i mikrofonem

Polska marka Xblitz, lider w kategorii wideorejestratorów, alkomatów i akcesoriów samochodowych wypuścił na rynek miniaturową kamerę samochodową S4. Niewielkich rozmiarów kamera wyposażona jest jednak jak większe modele, a nawet i lepiej.

Brak ekranu i aplikacja mobilna

W porównaniu do innych modeli kamer Xblitz kamera S4 wyróżnia się przede wszystkim rozmiarem. Najdłuższy bok ma zaledwie 8 cm, a sam obiektyw kamery jest ruchomy i można ustawić go dowolnie i według własnych preferencji. Szeroki obiektyw zapewnia 140° kąt widzenia, co jest istotne przy zapisie zdarzeń na poboczu lub przeciwnym pasie ruchu.

Kamera S4 nie posiada wyświetlacza, a nagrania można oglądać poprzez dedykowaną aplikację Ucam lub po zgraniu plików na komputer. Do kamery S4 dołączony jest adapter kart microSD, który umożliwia łatwe zgrywanie plików na komputer lub laptopa. Kamera obsługuje karty o pojemności do 64 GB.

Wydajne zasilanie – superkondensator

Kamera S4 nie posiada konwencjonalnego zasilania bateryjnego, zamiast tego wyposażona jest w superkondensator – innowacyjny system zasilania wewnętrznego, który zapewnia zdecydowanie dłuższą żywotność. Świetnie znosi także niskie i wysokie temperatury w kabinie samochodu.

Na plus liczy się zwłaszcza długi, elastyczny przewód, który łatwo jest ukryć pod tapicerką, by zapewnić kamerze stałe zasilanie.

Inteligentne sensory i rozdzielczość Full HD

Kamera S4 wyposażona została w dwa nowoczesne sensory: Sony EXMOR, dzięki któremu nagrywa filmy w jakości Full HD oraz G-sensor, który pozwala zabezpieczyć kluczowe nagrania, bez obawy, że nowsze filmy nadpiszą się na nich.

Do czego to służy? Sony XMOR zapewnia wysoką rozdzielczość nagrań, więc łatwo odczytasz  numery rejestracyjne innych pojazdów, co przyda się na przykład, gdy sprawca ucieknie z miejsca wypadku. Przyda Ci się to też, gdy ktoś będzie próbował wymusić odszkodowanie. Jeśli masz małą pojemność karty, to w aplikacji możesz zmniejszyć jakość nagrań z 1080p na 720p.

G-sensor to nowoczesny czujnik przeciążeń. Mimo nagrywania w pętli, czyli nadpisywania starszych nagrań nowszymi, ten sensor zabezpieczy nagrania podczas gwałtownego hamowania, przyspieszania czy kolizji. W aplikacji możesz wygodnie ustawić czułość G-sensora.

W kamerze S4 masz również manualny przycisk na ruchomym obiektywie, którym możesz zabezpieczyć aktualne nagranie.

Podsumowanie

Skąd wiemy, że kamera S4 od Xblitz jest dobra? Bo inne kamery od Xblitz też takie są. S4 dzięki temu, że nie ma ekranu, jest o wiele mniejsza, zdecydowanie bardziej poręczna i można ją schować za wstecznym lusterkiem, dzięki czemu nie wchodzi w pole widzenia kierowcy. Nagrywanie w pętli, G-sensor i jakość Full HD, ale przede wszystkim apka i moduł WiFi przemawiają na jej korzyść. Do tego cena – kamera S4 to koszt około 300 zł, więc to świetna relacja jakości do ceny.

W pudełku razem z kamerą znajduje się ładowarka do gniazda zapalniczki samochodowej z wyjściem mini USB, czytnik kart microSD oraz uchwyt z mocowaniem na taśmę 3M.

kamera samochodowa xblitz s4

kamera samochodowa xblitz s4

Xblitz