Mandaty po nowemu – bezpieczniej z własną kamerą

Mandaty po nowemu – bezpieczniej z własną kamerą

Projekt nowelizacji Ustawy Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia zakłada, że jakikolwiek mandat dostaniesz – będziesz musiał go przyjąć. Odwoływać się i dochodzić swoich racji możesz dopiero później. W dużym skrócie: płacisz, a potem może oddadzą Ci pieniądze.

Nie odmówisz przyjęcia mandatu

Nowy i dość kontrowersyjny projekt nowelizacji ustawy zakłada, że mandaty staną się obowiązkowe. Nie ważne czy wina leży po Twojej stronie, czy nie – dostajesz, przyjmujesz, płacisz. Uzasadnieniem takiej nowelizacji jest usprawnienie postępowania i odciążenie sędziów sądów powszechnych.

Dziś kary za wykroczenia drogowe wymierzane są przez sądy. Gdy kierowca ma zostać ukarany mandatem, musi wyrazić na to zgodę. Jeśli odmówi przyjęcia mandatu, funkcjonariusz policji kieruje sprawę do sądu. Po zmianach w ustawie kierowca nie będzie miał prawa do odmowy przyjęcia mandatu, jedynie do zaskarżenia decyzji bezpośrednio w sądzie rejonowym. Oczywiście po uregulowaniu należności za mandat.

Nie zgadzasz się z mandatem – co to oznacza w praktyce?

Najpierw musisz mandat przyjąć, potem zapłacić, a potem odwołać się i udowodnić swoją niewinność, i to w ciągu 7 dni od uzyskania mandatu. Jednym słowem musisz udowodnić, że nie popełniłeś wykroczenia.

Jak przedstawić dowody na swoją obronę? Jak najszybciej. Są kraje, w których kamera samochodowa jest koniecznym i nieodzownym wyposażeniem każdego samochodu. Kierowcy używają ich, by bronić się przed oskarżeniami i ustalać po czyjej stronie w kolizji leży wina, kto uciekł z miejsca zderzenia. To także cenne dowody w rozmowach z ubezpieczycielem.

Kamera samochodowa to szybki i łatwo dostępny sposób na dowiedzenie winy lub niewinności kierowcy. Dlatego warto wybrać kamerę, która nie tylko nagrywa w pętli, zabezpiecza nagrania podczas gwałtownego hamowania lub kolizji, a także zapewnia wyraźne nagrania w nocy.

Kamera S10 DUO posiada dwa obiektywy rejestrujące w jakości FULL HD z pełnymi detalami, sensor Sony Starvis pozwala odczytać numery rejestracyjne samochodów uczestniczących w kolizji nawet w nocy .

Dodatkowy czujnik G-sensor zabezpiecza automatycznie nagrania podczas hamowania, stłuczki lub wypadku, a szeroki wyświetlacz zamienia się w wyświetlacz kamery cofania, gdy tylko włączysz wsteczny.

Przedstaw swoje dowody niewinności z kamerą S10 DUO.

Produkt dostępny tylko w sklepach MediaMarkt

 

Xblitz