Bezprzewodowe głośniki na Bluetooth, jaki wybrać?

Bezprzewodowe głośniki na Bluetooth - Xblitz Master 200

Czy istnieje urządzenie, które umożliwi Ci słuchanie ulubionej muzyki i dzielenie się nią z otoczeniem, gdziekolwiek zechcesz? Bez potrzeby podłączenia do źródeł zasilania, bez splątanych kabli, z dużą mocą i z najwyższą jakością dźwięku? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, oznacza to, że bezprzewodowy głośnik BT jest właśnie dla Ciebie.

 

Spis treści:

 

Jak działa głośnik BT?

Kluczowym modułem dla funkcjonowania głośnika jest moduł BT. To właśnie za jego sprawą głośnik może bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem, tabletem lub laptopem. Urządzenia muszą zostać sparowane, a następnie dźwięk odtwarzany na urządzeniu wydobędzie się przenośnego głośnika. Żeby głośnik mógł skutecznie działać, potrzebuje zasilania. Bezprzewodowe głośniki BT są wyposażone w wewnętrzny akumulator, który zależnie od pojemności, może zapewnić nawet kilkanaście godzin nieprzerwanej pracy. Niektóre głośniki bezprzewodowe BT mają dodatkowe funkcje takie jak oświetlenie LED, wejście USB, czy funkcja powerbanku, która pozwala na ładowanie innych urządzeń.

Jaki jest dobry głośnik Bluetooth?

Wybór głośnika bezprzewodowego jest uzależniony głównie od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na jego zakup. Na rynku dostępne są zarówno małe urządzenia, które sprawdzą się podczas pracy lub wykonywania domowych obowiązków, jak i duże głośniki BT, które rozweselą członków niejednej imprezy. Dobry głośnik BT powinien wyróżniać się pojemnym akumulatorem, wodoszczelnością oraz czystym brzmieniem dźwięku.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie głośnika bezprzewodowego?

Wybierając głośnik bezprzewodowy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj transmisji, która odpowiada za komunikację z urządzeniem wyjściowym. Obecnie standardem jest popularny moduł BT. Warto zwrócić uwagę na obecność kodeku aptX. To właśnie ta wartość pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki w najwyższej jakości. Jak już wspomnieliśmy, istotna jest pojemność akumulatora, która przekłada się na czas pracy głośnika. Ze względu na fakt, że głośniki bezprzewodowe są używane w plenerze, warto, aby były one wodoszczelne. Niektórzy producenci dodają także informację o pyłooporoności. Nie sposób pominąć także dodatkowych funkcji takich jak wbudowane radio, funkcja budzika, czy kolorowe oświetlenie LED. Warto zwrócić uwagę na zasięg urządzenia, który w zależności od modelu może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów.

Jaka moc głośnika BT jest dobra?

Moc głośnika to ważny parametr, który często ma ostateczny wpływ na decyzję o zakupie danego modelu. To właśnie od mocy głośnika zależy poziom głośności odtwarzanej muzyki oraz czystość dźwięku. Moc głośnika Bluetooth powinna zostać dobrana do indywidualnych potrzeb. Ile wat powinien mieć głośnik? Podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone przez urządzenie o mocy 6-10 W. Należy pamiętać o tym, że im większa moc, tym większy poziom głośności osiągnie urządzenie.

Jaki głośnik bezprzewodowy BT marki Xblitz wybrać?

Głośnik bezprzewodowy BT marki Xblitz

Wśród produktów marki Xblitz znajduje się szeroki wachlarz głośników bezprzewodowych BT. Jak wybrać spośród nich urządzenie, które będzie dla nas najlepsze?

Jeżeli głośnik bezprzewodowy ma służyć nam do słuchania muzyki w domu, możemy zdecydować się na urządzenie o kompaktowych wymiarach. Bardzo ważny będzie natomiast estetyczny design oraz wysoka funkcjonalność.

Czytaj również: Nowa linia profesjonalnych bezprzewodowych głośników Xblitz Master 2023

 

Xblitz Master 200: Trwały, Estetyczny i Funkcjonalny Głośnik z Radiem

Xblitz Master 200: Trwały, Estetyczny i Funkcjonalny Głośnik z Radiem

Doskonale sprawdzi się tu Xblitz Master 200. Jest to trwały i estetyczny głośnik z radiem. Urządzenie wyposażono w wyraźny, duży wyświetlacz z zegarem. Poręczność, funkcjonalność, duża moc i estetyczny wygląd — taki właśnie jest Xblitz Master 200.

 

Xblitz Harmony: Nowoczesny Bezprzewodowy Głośnik z Radiem o Mocy 12 W

Xblitz Harmony: Nowoczesny Bezprzewodowy Głośnik z Radiem o Mocy 12 W

Ciekawą alternatywę stanowi Xblitz Harmony. Ten bezprzewodowy głośnik wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i także ma wbudowaną funkcję radia. Urządzenie wyróżnia się mocą 12 W i zasięgiem 10 metrów.

 

Xblitz Master Pro: Wyjątkowy Głośnik z Doskonałą Jakością Dźwięku i Efektami LED

Xblitz Master Pro: Wyjątkowy Głośnik z Doskonałą Jakością Dźwięku i Efektami LED

W przypadku gdy zależy nam na zabieraniu głośnika w teren, kluczowym aspektem będzie wygodna rączka lub smycz, które pozwolą nam łatwo przetransportować urządzenie, gdziekolwiek zechcemy. Wszystkie te funkcje spełnia Xblitz Master Pro. Zapewnia on doskonałą jakość dźwięku, a za sprawą wbudowanego panelu LED gwarantuje także imponujące efekty wizualne. Te cechy w połączeniu z wygodnym uchwytem czynią z Xblitz Master Pro idealnego kompana wycieczek.

 

Xblitz Master Evo: Król Plenerowych Spotkań z Wyjątkowym Designem i Potężnym Brzmieniem

Xblitz Master Evo: Król Plenerowych Spotkań z Wyjątkowym Designem i Potężnym Brzmieniem

Idealny na spotkania plenerowe jest też Xblitz Master Evo, który swoim designem nawiązuje do diamentu. Zaawansowana technologia, metaliczne dodatki, solidna obudowa i duża moc sprawiają, że z głośnikiem Master Evo od Xblitz zostaniesz królem plenerowych spotkań.

 

Niezwykłe Głośniki Xblitz: Xblitz Master Go i Xblitz Glow – Doskonałe Rozwiązania na Imprezę

Niezwykłe Głośniki Xblitz: Xblitz Master Go - Doskonałe Rozwiązania na Imprezę

Jeżeli potrzebujesz głośnika, który porwie do tańca wszystkich gości na domówce, Xblitz przygotowało wiele ciekawych propozycji. Jednym z nich jest Xblitz Master Go. Niewielki głośnik to prawdziwy król imprezy. Posiada wbudowane światła LED, które pulsacyjne zmieniają kolory w rytm muzyki. Głośnik wyposażono w miłą w dotyku materiałową powierzchnię. Na spodzie umieszczono antypoślizgową stopkę i metalową membranę. Podobne wrażenia zapewnia także nowoczesny Xblitz Glow o zasięgu 10 metrów i wodoodporności klasy IPX5.

Bez względu na to, na jaki głośnik bezprzewodowy się zdecydujesz, Xblitz ma to, czego szukasz. Niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchasz, głośniki Bluetooth od Xblitz zapewnią najczystsze brzmienie.

 

Xblitz