Bezpieczny rowerzysta w mieście

Bezpieczny rowerzysta w mieście

Jazda na rowerze to sposób na aktywny relaks i codzienną dawkę ruchu, a dla wielu to także środek komunikacji i sposób na szybkie dojechanie do pracy. Designerskie akcesoria rowerowe to także dobry sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Rowerzyści inwestują w ochraniacze – kask, rękawiczki i coraz częściej także w kamerę. Dlaczego? Z chęcią odpowiadamy.

Rozrywka i bezpieczeństwo

Jazda na rowerze cieszy się ogromną popularnością. Bieganie, pływanie, rower to trzy najpopularniejsze aktywności fizyczne – zwłaszcza w miastach. Wiosna, lato jesień, a dla niektórych nawet i zima, to idealne pory na jazdę na rowerze.

Filmowanie malowniczych tras i nagrywanie swoich rowerowych osiągnięć to nie jedyne cechy, które przekonują rowerzystów do kamer sportowych. Początkowo uważane były za przyjemny gadżet, który umożliwia nagranie filmu z wakacji, weekendowego wypadu za miasto czy crossowej jazdy po górach. Dziś, podobnie jak kierowcy samochodów montują w

Wideorejestratory, tak rowerzyści sięgają po kamerę sportową w celu nagrania sytuacji niebezpiecznych, konfliktowych, a także, aby wykorzystać nagranie z kamery jako dowód winy podczas kolizji.

Rowerzyści poruszają się po dedykowanych ścieżkach rowerowych, ruchliwych ulicach, szosach, drogach lokalnych, gdzie kierowcy bywają różni. Jedni zachowują bezpieczne odległości i stosują się do przepisów ruchu drogowego, inni wręcz przeciwnie. Uważając rowerzystę za kierowcę drugiej kategorii często stosują wymuszenie pierwszeństwa, zajeżdżają drogę lub po prostu nie patrzą w lusterka. Oczywiście samo posiadanie kamery sportowej nie uchroni Cię przed nimi, ale dostarczy nagrania, które może być koronnym dowodem w razie wypadku lub interwencji Policji.

Kamera sportowa Xblitz Move 4K+ to swojego rodzaju ubezpieczenie – dla zdrowia i roweru. Pomoże odczytać tablice rejestracyjne, ustalić tożsamość kierowcy, a także udowodnić kto zawinił.

Dokładne nagranie ilustrujące przebieg wypadku powoli nie tylko ująć sprawcę, ale także zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Kierowcy, wiedząc że mogą być nagrywani, jeżdżą spokojniej i mniej łamią przepisy. To zabieg psychologiczny, działający na takiej samej zasadzie jak fotoradar.

Montujesz gdzie chcesz

Dla łatwości montażu i możliwości ustawienia kamery pod kątem optymalnego obrazu kamera sportowa Xblitz Move 4K+ ma w zestawie kilka akcesoriów montażowych. Możesz przymocować ją na kasku, na kierownicy, na sztycy roweru lub na klatce piersiowej.

Rozdzielczość 4K i 120 klatek na sekundę

To najważniejsze parametry, które zapewniają kamerze Xblitz Move 4K+ płynność i czytelność nagrań. Im wyższa rozdzielczość i więcej klatek emitowanych na sekundę, tym lepsza jakość filmów. Rozdzielczość 4K to ponad 8 milionów pikseli i niesamowita ostrość obrazu.

Timelapse i slow motion

Xblitz Move 4K+ może nagrywać w zwolnionym tempie właśnie dzięki 120 klatkom na sekundę. Dzięki tym efektom uzyskasz pełne napięcia nagrania z jazdy w terenie.

Nagrywanie w pętli

Podobnie, jak wideorejestratory w samochodach, tak samo kamera sportowa Xblitz Move 4K+ nagrywa filmy w pętli. Nie musisz się martwić, że zabraknie Ci miejsca na karcie – najstarsze filmy zostaną automatycznie nadpisane przez nowsze nagrania.

Obudowa wodoodporna

Prawdziwie wodoodporna obudowa na kamerę Xblitz Move 4K+ zapewnia Ci bezpieczeństwo nagrań nawet w ulewnym deszczu, a także pod wodą!

Sensor i WDR – nocne zdjęcia

Jeździsz dużo wieczorami lub przy słabym oświetleniu? Z Xblitz Move 4K+ to nie powód, żeby nie nagrywać trasy! Czuły sensor Sony IMX078 i tryb Wide Dynamic Range  umożliwiają czytelne nagrania nawet przy złych warunkach oświetleniowych.

Sterowanie opaską

Choć kamera sportowa Xblitz Move 4K ma wygodny, dotykowy ekran, to możesz sterować nią dedykowanym pilotem w opasce na rękę. W dowolnym momencie możesz włączać i wyłączać nagrywanie, a także zrobić zdjęcia bez dotykania kamery. Z kamerą możesz się też połączyć za pomocą swojego telefonu! To super opcja, jeśli kamerę zamontowaną masz na kasku.

Życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

Xblitz