[SPORT] Zegarek sportowy - co to?

Sport to zdrowie. Prowadząc osiadły tryb życia, pozbawiamy się ruchu. Może to doprowadzić do wielu powikłań zdrowotnych. Dlatego też ważne jest, by uprawiać sport. Trudno jest jednak znaleźć czas i chęci na regularne ćwiczenia. Na pomoc z tym problemem przybywa technologia pod postacią zegarka sportowego.

Zegarek sportowy – dlaczego warto?

Może wydawać się dziwne, że do uprawiania sportu potrzeba specjalnego zegarka. Urządzenia te jednak oferują znacznie więcej niż tylko wyświetlanie czasu. Te smartwatche podają wiele dodatkowych informacji, które czynią ćwiczenia sportowe łatwiejszymi, przyjemniejszymi i pozwalają na lepsze zorganizowanie czasu.

Zegarek sportowy podaje ci informacje takie jak twoje tętno oraz ilość przebytych kroków. Co więcej, dobre modele smartwatchy podają również dane o ilości spalonych przez ciebie kalorii. Informacje te mogą zmotywować cię do poprawnych ćwiczeń. Zegarek sportowy przekazuje ci, jak skuteczne są twoje ćwiczenia i pozwala ci je zoptymalizować na podstawie tej wiedzy.

Zegarki sportowe są przydatne również dla osób, które martwią się o swoje zdrowie. Wbudowany w nie ciśnieniomierz pozwala ci mierzyć swoje tętno na bieżąco. Możesz zawsze mieć rękę na pulsie, dosłownie i w przenośni.

Zegarek sportowy - funkcje

Dzięki funkcji śledzenia faz snu zegarek sportowy może zoptymalizować twój odpoczynek. Koniec nieprzespanych nocy i wstawania lewą nogą. Dodatkowo, dzięki cichemu budzikowi pod postacią wibrowania zegarka, możesz wstać na poranne zajęcia nie budząc innych domowników.

Dobry model zegarka sportowego powinien być wodoodporny i pyłoodporny. Deszcz i piach są częstymi elementami życia biegaczy. Jakiekolwiek urządzenie, które nie jest chronione przed tymi żywiołami, nie powinno być towarzyszem twoich ćwiczeń. Podobnie, należy wybrać urządzenie z długą żywotnością baterii. Nie ma nic gorszego od nagłego rozładowania zegarka w trakcie ćwiczeń.

Zegarek sportowy - aplikacje

Zegarek sportowy może połączyć się za pomocą specjalnej aplikacji z twoim telefonem. Dzięki temu możesz na telefonie śledzić wszelkie informacje pobrane przez twój smartwatch, takie jak historia ćwiczeń oraz ilość przebytych przez ciebie kroków. Dodatkowo aplikacja może być wykorzystana, by znaleźć zgubiony zegarek sportowy.

Zegarki sportowe

Aktywne filtry

XBLITZ TOUCH

Zegarki sportowe
Cena 199,00 zł

Zegarek sportowy X blitz Touch SPORT SMARTWATCH…  Najnowocześniejszy sportowy smartwatch od X blitz . Zaimponuje Ci zaawansowanymi funkcjami w tym pomiarem tętna, monitorowaniem snu i systemem powiadomień....