[HOME] CZUJNIK CZADU I GAZU - CO TO?

Nie wszystkie zagrożenia które grożą twojemu domowi mają ludzką twarz. Zatrucie tlenkiem węgla jest po dziś dzień poważnym problemem, zwłaszcza w starych budynkach. Gaz ten jest bezbarwny, pozbawiony zapachu, lżejszy od powietrza i może nas udusić w parę minut. Tlenek węgla jest groźny zwłaszcza, jeśli wkradnie się do naszego domu w czasie, gdy wszyscy domownicy śpią. Dlatego też warto jest zakupić czujnik czadu i gazu, który uchroni nas przed tym cichym zabójcą, jak i innymi groźnymi substancjami gazowymi.

Jak wybrać czujnik czadu i gazu?

Najważniejszym jest, by czujnik spełniał swoją rolę i wykrywał czad w nawet najmniejszych ilościach. Sprawdź opakowanie urządzenia i upewnij się, że czujnik czadu i gazu wykrywa nawet niewielkie stężenia tlenku węgla, takie jak 30 PPM. Dzięki temu, mieszkańcy twojego domu będą uchronieni przed zatruciem przez czad.

Jeśli to możliwe, znajdź czujnik, który wykrywa również inne szkodliwe substancje, takie jak gazy łatwopalne. Substancje takie jak metan, gaz ropopochodny oraz gaz ziemny mogą doprowadzić do wybuchu pożaru. Czujnik czadu i gazu należy umieścić w pobliżu miejsc, w których może dojść do wycieku którejś z tych substancji. Wyposaż w czujnik miejsca takie jak kominek, kuchenka gazowa czy grzejnik wody.

Najlepszy czujnik czadu i gazu będzie wyposażony w wiele różnych źródeł zasilania. Zasilanie sieciowe (z gniazdka) jest zazwyczaj dobrą metodą. Jednakże, może dojść do awarii która odetnie prąd w najgorszym możliwym momencie. Aby zabezpieczyć się przed tą możliwością, wyposaż się w czujnik czadu i gazu który posiada dodatkowe zasilanie pod postacią akumulatora. Dzięki temu, twoi domownicy zawsze będą bezpieczni. Istnieją modele czujników które są zasilane bateriami, przy nich dochodzi jednak kłopot pamiętania o regularnej wymianie źródła zasilania. Pamiętaj, by niezależnie od wybranego modelu czujnika regularnie sprawdzać, czy alarm się rozlega. Każdy dobrze wykonany czujnik czadu i dymu posiada funkcję testową, która uruchamia próbny alarm. Jeśli twój czujnik nie posiada takiej funkcji – wymień go jak najszybciej!

Czujniki czadu i gazu

Aktywne filtry

XBLITZ DG3-1

Czujniki czadu i gazu
Cena 119,00 zł

CZUJNIK GAZU I CZADU X BLITZ DG3-1 Czujnik czadu i gazu DG3-1 – Jest to detektor tlenku węgla oraz gazów łatwopalnych, obsługujący funkcję komunikatów głosowych, sterowany przez nowoczesny mikroprocesor, z...