Kamery przemysłowe - jak dobrać odpowiedni sprzęt?

Kamery przemysłowe marki Xblitz

Kamery przemysłowe to podstawowe elementy monitoringu, który powinien znaleźć się w każdej dbającej o standardy firmie oraz w odpowiednio zabezpieczonym miejscu publicznym. To właśnie dobór kamery wpływa na to, jakiej jakości obraz uzyskamy w naszym monitorze lub na wyświetlaczu urządzenia mobilnego. Im lepszej klasy kamera, tym więcej szczegółów będziemy w stanie dojrzeć. Co należy wiedzieć, aby być zadowolonym z efektów monitoringu?
Co do zasady, kamery przemysłowe dzielą się na dwa rodzaje: kamery IP oraz kamery analogowe. Do niedawna wybierano przede wszystkim kamery analogowe, jednak coraz częściej się z nich rezygnuje, ze względu na niską jakość obrazu, związaną ze stosunkowo niską rozdzielczością. Kamery IP mają bowiem znacznie więcej zalet niż ich starsze odpowiedniki. Znacznie szybciej się je wdraża oraz posiadają dużą skalowość systemów. Łączą się one z sieciami LAN, WAN oraz WLAN oraz posiadają własne interfejsy WWW, które pozwalają na dowolną konfigurację każdej z kamer, zgodnie z potrzebami. Nowoczesne komary są ponadto wyposażone w system pozwalający odróżnić ruch spowodowany wiatrem od ruchu człowieka, a także wykryć pozostawiony obiekt, a następnie wysłać odpowiednią informację do aplikacji zarządzającej systemem monitoringu.

Dlaczego warto wyposażyć się w kamerę przemysłową?

Kamery przemysłowe spełniają bardzo wiele funkcji. Przede wszystkim mają za zadanie zadbać o bezpieczeństwo ludzi oraz mienia. Zamontowane w sklepach wielopowierzchniowych pozwalają na wykrycie próby kradzieży. Pozwalają wykryć niepożądane osoby na naszym terenie, jak równie zarejestrować inne niebezpieczeństwa, takie jak wybuch pożaru lub wypadek na hali produkcyjnej. Dzięki nim można również obserwować cały proces produkcji, a następnie analizować go w celu poprawy wydajności pracowników. Kamery dają również szansę na wychwycenie pracowników, którzy nie wykonują należycie swoich obowiązków lub działają na niekorzyść swoje pracodawcy.
Kamery przemysłowe spełniają również rolę prewencyjną. Wiele osób rezygnuje z popełnienia przestępstwa czy też czuje się bardziej zmobilizowana do pracy, wiedząc, że ktoś może ich obserwować. Na bazie typowych kamer służących do monitoringu pracy powstają również kamery do samochodów, miniaturowe ułatwiające pracę detektywom, czy też specjalistyczne kamery stosowane w medycynie. Kamery można oczywiście z powodzeniem montować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. W zależności od miejsca, a w którym kamera ma się znaleźć, warto zwrócić uwagę na sposób budowy oraz funkcjonalność sprzętu, dopasowując go do odpowiednich możliwości.

Czym się kierować wybierając kamery przemysłowe?

Dobierając kamery przemysłowe do swoich potrzeb, trzeba się przede wszystkim zastanowić, jakie oczekiwania mamy wobec nich oraz w jakich miejscach będą zamontowane. Podstawową rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest rozdzielczość. Można powiedzieć, że im wyższa, tym lepsza, jednak należy pamiętać, że w mniejszych pomieszczeniach na pewno sprawdzą się te o mniejszej rozdzielczości, natomiast w większych halach, magazynach czy na parkingach lepiej wybrać sprzęt o wyższych parametrach.
Bardzo ważna jest także budowa samej kamery. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaki przetwornik oraz jaki obiektyw został zamontowany w urządzeniu. Chcąc ocenić, jak dobry przetwornik posiada kamera, należy sprawdzić ilość pikseli. Im jest ich więcej, tym lepszy przetwornik. Przed zakupem warto również sprawdzić rozdzielczość matrycy. Podaje się ją za pomocą ułamków, a im mniejsza cyfra w ich mianownikach, tym lepszy obraz mamy szansę uzyskać.

Kamery przemysłowe w Xblitz!

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych kamer, które na pewno Cię nie zawiodą, postaw na Xblitz! W naszym asortymencie znajdziesz wiele modeli, które z powodzeniem zamontujesz w hali produkcyjnej, magazynie, biurze lub parkingu. Kamery przemysłowe pozwolą Ci uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, kradzieży na terenie Twojej firmy oraz zadbają o bezpieczeństwo pracowników. Nie zwlekaj i sprawdź nasze kamery jeszcze dzisiaj!