Halloween z Xblitz Kids Watch GPS

Halloween z Xblitz Kids Watch GPS

Obchody Halloween w Polsce to nadal nowość, jednak coraz więcej dzieci, wzorem zachodnich filmów i książek, chce wziąć udział w popularnej zabawie. Halloween cieszy się największym zainteresowaniem w USA, Kanadzie, Wyspach Brytyjskich i Irlandii. Dzień ten nie jest świętem urzędowym, jednak popularnością w tych krajach ustępuje tylko Bożemu Narodzeniu. Podczas nocy z 31 października na 1 listopada dzieci przebierają się w „straszne” kostiumy duchów i czarownic, by chodzić od domu do domu i prosić o słodycze ikonicznym powiedzonkiem „cukierek albo psikus”.

Dla dzieci jest to doskonała rozrywka i powód do radości, jednak troskliwy rodzic może czuć się zaniepokojony nie wiedząc dokładnie gdzie przebywa jego pociecha, szczególnie, że zmrok zapada już przed 17. Xblitz wychodzi na przeciw potrzebom kochających rodziców z zegarkami dla dzieci Xblitz Kids Watch GPS.

Krótka historia święta

Nie jest znany dokładny rodowód Halloween. Obecnie badacze podejrzewają, że wywodzi się ono z rzymskiego święta na cześć Pomony (bóstwa owoców i nasion) lub celtyckiego święta powitania zimy znanego w Irlandii jako Samhain. Anglosasi nazywali to święto Blodmonath zaś Walijczycy Nos Galan Gaeaf. Był to czas radosny ze względu na obfitość zbiorów, a jednocześnie smutny, ponieważ rozpoczynał się okres zimna i coraz szczuplejszych zapasów jedzenia. Co ciekawe, święto to pierwotnie nie było powiązane ze zmarłymi, gdyż im w kulturach europejskich przeznaczone były święta wiosenne.

Dyskretna lokalizacja GPS

Smartwatche Xblitz Watch Me posiadają funkcję lokalizacji GPS, dzięki której w każdej chwili możesz sprawdzić gdzie w czasie Halloween’owej zabawy zawędrowało Twoje dziecko. Jeżeli chcesz, żeby Twoja pociecha nie oddalała się za daleko, możesz w zegarku ustawić bezpieczną strefę. Opuszczenie jej wywoła alarm, co pozwoli Ci na podjęcie odpowiednio szybkiej reakcji.

Pozostań w kontakcie nawet w Halloween!

Chcesz się upewnić, ze Twoje dziecko dobrze  się bawi w czasie Halloween’owego zbierania cukierków? Zegarki dla dzieci Xblitz Kids Watch GPS posiadają funkcję rozmów GSM. Pozwala Ci to w każdym momencie zadzwonić do dziecka i dowiedzieć się, czy wszystko jest w porządku lub poprosić o powrót do domu.

 

Nie wiesz gdzie przebywa Twoje dziecko?
Kup smatrwatch dla dzieci Xblitz Kids Watch z lokalizatorem GPS