Najczęściej zadawane pytania

ROZDZIELCZOŚĆ OBRAZU WIDEO

W rejestratorach trasy najczęściej jest to FULL HD 1920x1080px, HD 1280x720px, VGA 640x480px.

FORMAT PLIKÓW WIDEO STOSOWANY W REJESTRATORACH TRASY

MOV H264 lub MJPEG

SOCZEWKA - SZEROKOKĄTNA

kąt widzenia od 90 stopni do maksymalnie 170 stopni – pozwala na zarejestrowanie szerszej perspektywy przed maską pojazdu.

TRYB NOCNY DIODY IR

kamera posiada diody podczerwieni IR, które pozwalają nagrać obraz nawet w zupełnej ciemności (zasięg do 10 metrów). Zarejestrowany obraz jest monochromatyczny.

TRYB NOKTOWIZORA

bardzo dobra widoczność w nocy i w zupełnej ciemności, dzięki połączeniu diod IR oraz programowej poprawy jasności obrazu.

WBUDOWANY MIKROFON

rejestruje dźwięk, w kamerach samochodowych można właczyć lub wyłączyć rejestrację dźwięku. Przy nagrywaniu bez dźwięku zmniejsza się rozmiar pliku co pozwala na zapis dłuższego materiału.

WBUDOWANY GŁOŚNIK

sygnalizacja dźwiękowa wciskanych klawiszy, odtwarzanie zarejestrowanych filmów z dźwiękiem. Z uwagi na ograniczenia techniczne, odtwarzanie zapisanego materiału w urządzeniu należy traktować tylko poglądowo.

TRYB KAMERY INTERNETOWEJ

niektóre modele rejestratorów można wykorzystać jako prostą kamerkę internetową podczas wideo-rozmów (np. Skype), po podłączeniu przewodem USB do komputera/laptopa.

NAGRYWANIE CYKLICZNE

jedna z głównych i najważniejszych cech rejestratorów samochodowych, włączenie tej funkcji pozwala ustawić długość nagrywania pojedynczych materiałów wideo (2 min, 3 min, 5 min, 10 min w zależności od modelu). Wyłączenie tej opcji spowoduje rejestrację ciągłą materiału wideo (nie zaleca się), jednak należy pamiętać, że maksymalna długość filmu jest ograniczona wielkością pliku 2GB wynikającą z ograniczeń formatu plików.

TYP OBSŁUGIWANYCH KART PAMIĘCI

Trans Flash czyli popularne karty micro SD stosowane także w telefonach komórkowych. Zaleca się używanie kart klasy 10, maksymalna obsługiwana pojemność to 32GB. Jeśli rejestrator nie rozpoznaje karty pamięci to należy spróbować kartę o innej klasie szybkości.

DETEKCJA RUCHU

kamera będąc w stanie czuwania analizuje obraz i jeśli wykryje nagłą zmianę obrazu (czyli ruch) to uruchamia nagrywanie, które trwa aż do ustania ruchu plus kilka sekund

AUTOMATYCZNY START NAGRYWANIA

rejestrator uruchamia się automatycznie i zaczyna nagrywać w momencie włączenia zapłonu auta, oraz automatycznie się wyłączy po wyłączeniu zapłonu (z kilkusekundowym opóźnieniem). Rejestra

WBUDOWANA BATERIA

zastosowana bateria wewnętrzna (niewymienna) posiada niewielką pojemność (od 200mAh do 600mAh), służy ona do zapewnienia zasilania przez kilka minut po wyłączeniu zapłonu.

G-SENSOR

jest to czujnik grawitacyjny, służy on do wykrywania zderzenia lub gwałtownego hamowania. W takiej sytuacji rejestrator automatycznie zabezpieczy nagrywany aktualnie plik, aby nie został on nadpisany lub przypadkowo usunięty.

FUNKCJA SOS

automatyczne zabezpieczanie aktualnie nagrywanego pliku przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem, uruchamiane poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza.

ZAPISYWANIE ZDJĘĆ PODCZAS NAGRYWANIA WIDEO

podczas rejestracji wideo można w dowolnym momencie wykonać zdjęcie nie przerywając nagrywania, poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza (funkcja dostępna w wybranych modelach).

TRYB MONITOROWANIA PARKINGU

rejestrator w stanie czuwania w zaparkowanym aucie, w momencie wykrycia uderzenia (regulowana czułość) kamera zaczyna nagrywać.

LDWS – LANE DEPARTURE WARNING SYSTEM

system ostrzegania o opuszczeniu pasa (niektóre modele).

FCWS – FORWARD COLLISION WARNING SYSTEM

system ostrzegania o przeszkodzie z przodu pojazdu (niektóre modele).

Masz jakieś inne pytanie? Skontaktuj się z nami